Rozpočet vysokých škol příští rok „přibere“ o miliardu

15. 12. 2010 | Aktuality

Ministerstvo školství oznámilo, že příští rok bude díky dobré ekonomické situaci země jeho rozpočet oproti původním předpokladům posílen o 1 miliardu korun. Tuto částku ministerstvo plánuje v plné výši postoupit vysokým školám. Uvedlo to minulý týden na svých webových stránkách.

„Dohodli jsme se s panem premiérem Nečasem a Českou konferencí rektorů, že tyto finanční prostředky půjdou na posílení rozpočtu vysokých škol,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš.

Rozpočet vysokých škol na rok 2011 ovšem i přes uvedené navýšení zaznamená pokles o 1,3 miliardy korun. Chybějící částku v rozpočtu vysokých škol bude ministerstvo školství krýt z prostředků fondů Evropské unie. Tyto peníze by měly posílit kvalitu na vysokých školách a nepůjdou do normativní části rozpočtu.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: tisková zpráva MŠMT

Další články k tématu

On-line veletrh VysokéŠkoly.cz je tu! Klikni na tu pravou školu

On-line veletrh VysokéŠkoly.cz je tu! Klikni na tu pravou školu

Vyberte si to správné místo pro vaši budoucnost!  Právě teď je ten pravý čas rozhodnout se, na jakou vysokou školu se budete hlásit. Tu nejlepší školu pro vás najdete on-line na veletrhu VysokéŠkoly.cz. V unikátním virtuálním prostoru se setkáte se zástupci škol, poznáte budoucí místo svého studia a pokud zatím úplně tápete, zjistíte zde také, jaký …

číst více