Rozpočet vysokých škol příští rok „přibere“ o miliardu

15. 12. 2010 | Aktuality

Ministerstvo školství oznámilo, že příští rok bude díky dobré ekonomické situaci země jeho rozpočet oproti původním předpokladům posílen o 1 miliardu korun. Tuto částku ministerstvo plánuje v plné výši postoupit vysokým školám. Uvedlo to minulý týden na svých webových stránkách.

„Dohodli jsme se s panem premiérem Nečasem a Českou konferencí rektorů, že tyto finanční prostředky půjdou na posílení rozpočtu vysokých škol,“ uvedl ministr školství Josef Dobeš.

Rozpočet vysokých škol na rok 2011 ovšem i přes uvedené navýšení zaznamená pokles o 1,3 miliardy korun. Chybějící částku v rozpočtu vysokých škol bude ministerstvo školství krýt z prostředků fondů Evropské unie. Tyto peníze by měly posílit kvalitu na vysokých školách a nepůjdou do normativní části rozpočtu.

Zdroj: tisková zpráva MŠMT