Rozmyslete si dobře úroveň maturity

14. 12. 2011 | Aktuality

Dříve než studenti středních škol odevzdají řediteli své instituce přihlášku ke státní maturitě (měli by tak učinit nejpoději do 15. prosince), měli by si dobře rozmyslet, v jaké úrovni budou maturovat. Počet fakult vysokých škol, které přihlížejí k výsledkům z maturity, totiž prý poroste.

Každý adept na vysokoškolská studia by si měl předem důkladně prostudovat webové stránky té fakulty vysoké školy, na kterou si chce podat přihlášku. Tam by měl najít přesné informace o tom, jaké podmínky přijetí fakulta stanoví.

V současné době existuje podle Pavla Zeleného, ředitele CERMATu (organizace pověřené přípravou „nové maturity“), 18 fakult vysokých škol, které nějakým způsobem výsledky u maturity zohlední v rámci svého přijímacího řízení. Podle Zeleného lze předpokládat, že jejich počet ještě na začátku roku 2012 stoupne.

“Volba vyšší úrovně navíc u žáků, kteří o pokračování ve studiu vážně uvažují, znamená jistotu i pro další roky. Ze statistik totiž jasně vyplývá, že se téměř 40 procent vysokoškolských studentů v prvních dvou letech hlásí znovu na nějakou další vysokou školu,“ upozornil Zelený.

Uchazeči o studium na vysoké škole se podle Zeleného vyšší úrovně obtížnosti bát nemusí. Při loňských státních maturitách by v ní podle něj mohlo uspět až 30 procent nejúspěšnějších maturantů, kteří skládali zkoušku z češtiny, angličtiny a matematiky v základní úrovni.

Zdroj: www.ucitelskenoviny.cz