Psi pomáhají studentům lépe se učit i mírnit hladiny stresu, zjistila studie

23. 7. 2019 | Aktuality

psi stresZnámé rčení praví, že pes je nejlepší přítel člověka. Ze zjištění nové studie nyní vyplývá, že pes je také nejlepší přítel studenta.

Akademici z Washingtonské státní univerzity zkoumali, jak ovlivňují psi hladiny stresu u jejich studentů. Pokusu se jich účastnilo přes tři sta. Každý týden studenti chodili na hodinové terapie, kde trávili čas se psy.

Ve výsledku se studenti, které stresoval neúspěch ve škole a kteří zvažovali, že ze školy odejdou, cítili uvolnění, dokázali se lépe soustředit, učit i si pamatovat informace. Podle vedoucí celého projektu, Patricie Pendryová, se tak prokázalo, že psi skutečně mohou zmírňovat negativní dopady stresu.

Podobné zvířecí terapie se konají i na dalších místech ve Spojených státech. Celkem je využívá více jak tisícovka vzdělávacích institucí, obzvlášť ve vysoce stresujících obdobích, jako je například zkouškové.

“Zdá se, že zmírňování stresu prostřednictvím hlazení zvířat je něčím velmi specifickým,” dodává Pendryová.

Zdrroj: Collegenews.com