Projekt Kariérního centra MU napoví, jak směřovat svou kariéru

29. 1. 2013 | Aktuality

Osobnost a styly chování každého člověka jsou určitým vodítkem pro vlastnosti zaměstnání, v němž by se mohl cítit dobře a ve kterém se mu bude dařit. I toto je jedno z východisek projektu Kariérního centra Masarykovy univerzity, jehož prostřednictvím mohou zapojení dobrovolníci odhalit své preference a přístupy v pracovním prostředí a dobrat se tak potřebných informací pro kariérní rozhodování. Projekt za tím účelem využívá Occupational Personality Questionnaire (OPQ – Osobnostní dotazník) firmy SHL. Odkaz na něj lze najít na stránkách www.kariera.muni.cz.

Zatímco pro dobrovolníky, kteří se projektu, zúčastní, to znamená možnost dozvědět se něco o svém profesním směřování, pro Kariérní centrum jde o příležitost, jak v praxi výzkumně otestovat svůj stěžejní produkt. Jde tedy o oboustrannou spolupráci.

Účastníci projektu získají díky vyplnění dotazníku zdarma Report Univerzálních Kompetencí vytvořený přímo jim na míru, který bude identifikovat jejich oblasti kompetence, a tím i jejich silnější a slabší stránky z hlediska kariérního uplatnění. Na první stránce je každý respondent vyzván k vytvoření nového účtu s heslem a ihned poté následuje samotné vyplnění dotazníku. To zabere přibližně 25 minut. Už jednu až dvě minuty po dokončení se respondentovi objeví odkaz, z něhož si může stáhnout svou zprávu. Ale pozor, výzkumná studie probíhá už jen do 31. ledna!

Zdroj a více informací: www.kariera.muni.cz
Zdroj foto: www.kariera.muni.cz

Další články k tématu

HLEDÁME DO TÝMU: Account Managera pro VysokeSkoly.cz

HLEDÁME DO TÝMU: Account Managera pro VysokeSkoly.cz

Chcete se stát Account Managerem v oblasti vzdělávání a HR? Pracujte pro portál VysokeSkoly.cz, který je dlouhodobou jedničkou pro výběr a studium vysoké školy s to s tradicí od roku 2000. Hledáme člověka, který umí naslouchat, nabídnout vhodné řešení a uspokojit tak potřeby našich zákazníků z oblasti vzdělávání a HR. Pro takového profíka máme připravený maximální podporu a motivující …

číst více