Při Masarykově univerzitě vzniklo Centrum občanského vzdělávání

17. 11. 2010 | Aktuality

Centrum občanského vzdělávání zahajuje v těchto dnech svoji činnost jako nové pracoviště Masarykovy univerzity. Podporuje jej Ministerstvo školství i Evropská unie.

Podle rozsáhlé studie provedené v desítkách evropských zemích jsou na tom Češi dobře s teoretickými znalostmi principů demokracie, ale neuvědomují si, co pro ně znamenají v praxi. Nevyužívají svých občanských práv zdaleka tolik jako například Němci. Právě jejich občanské vzdělávání se stalo pro české centrum velkou inspirací.

Povědomí o možnostech občana demokratického státu by mělo vzniklé centrum zvyšovat, a to nejen mezi žáky základních a středních škol, ale také mezi dospělými.

Centrum získalo prostředky z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na realizaci projektu Výchova k občanství. Jedná se o první takovouto instituci s celostátní působností v České republice.

Zdroj: Tiková zpráva, tisková konference