Přehled studentských slev

18. 6. 2014 | Studentský život

Studentům bývá často každá koruna drahá. Proto na ně řada prodejců myslí a chystá jim určené slevy. Podívejte se, kde všude můžete ušetřit.

Jízdné, knihy, jídlo, permanentku do fitness centra nebo elektroniku. To vše můžou studenti v České republice pořídit se slevou. Níže se dozvíte, na čem ušetříte, a jak slevy dosáhnout.

ISIC

Mezinárodní studentská karta ISIC nabízí nepřeberné množství slev. A to nejen po celém Česku, ale i v zahraničí. Kompletní seznam slev najdete na webových stránkách ISIC. K jejich získání stačí mít platný průkaz ISIC. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější sle­vy:

Doprava – držitelům karty ISIC nabízí slevy celá řada soukromých dopravců. Méně zaplatíte například za cestování s mnoha městskými hromadnými dopravci. Také při jízdě s RegioJet nebo se Student Agency ušetříte 15 % z ceny, LeoExpress nabízí 10% slevu.

sale

Ubytování – při cestování po českých luzích a hájích ušetříte 25 % za ubytování například v hotel penzionu JaS, Aktivityparku Hotelu Všemina.

Zábava – slevy na vstupné nabízejí kina, divadla, muzea, galerie, zámky i hudební kluby po celé České republice. Na internetu ušetříte 50 % z ceny online kurzu angličtiny na Tea-learning.

Sport – pokud se vám během učení zachce trochy pohybu, můžete využít 30% slevu na K2 inline. a v zimě třeba ušetřit s 10% slevou na skipas v hlavní sezóně Ski areálu Bedřichov nebo v dalších lyžařských střediscích. Snížené ceny také nabízejí mnohá fitness centra a sportovní parky.

shopping

Restaurace – až vás nebude bavit vařit na koleji čínské polévky a opékat tousty, zajděte si do jedné z více než 350 restaurací, které na kartu ISIC nabízejí slevu.

Obchody – téměř 1200 slev nabízejí prodejci nejrůznějšího zboží, například Alza, Datart, Nakladatelství SVOJTKA & CO, Knihy Dobrovský či Fann parfumerie.

Předplatné – 40 % ceny ušetříte například na předplatném časopisu Respekt či VOGUE .

Tisíce dalších slev najdete na www.isic.cz.

Studentské jízdné

Kromě slev soukromých dopravců nabízí slevy i České dráhy. Pokud si pořídíte oranžovou žákovskou kartičku, budete moci vlakem do školy cestovat o 25 % levněji. Pozor, akce neplatí v době letních prázdnin .

Sezónní slevy

Jednorázové slevy nabízejí (nejen) studentům často různé internetové obchody. Pro studentské vouchery sledujte například Vouchercloud nebo nejrůznější slevové portály – všechny slevy najednou najdete na www.skrz.cz.

money

Mobilní tarify

Čím dál tím méně, ale přesto stále, nabízejí studentské tarify i čeští operátoři. Patří mezi ně T-Mobile s tarifem Bav se s Mých 5. O2 studentům nabízí 50 Kč slevu ze svých Free tarifů. Vodafone má nabídku Red do sítě pro studenty, která umožňuje získat 36% slevu na měsíční poplatek Tarifu Red do sítě. Výhodné volání a internet do mobilu, byť nejen pro studenty, nabízejí také nově vznikající virtuální operátoři.

Studentské bankovní účty

Banky často studentům nabízejí speciální účty. Mívají zdarma vedení účtu, internetové bankovnictví i výběry z bankomatů. Nejznámější jsou účet G2 od Komerční banky nebo studentský účet od České spořitelny.

Slevy na dani

Pokud studujete v prezenčním studiu vysokou školu, je vám méně než 26 let (respektive 28 let v případě doktorského studia) a při studiu si přivyděláváte, máte nárok na slevu z daně. Za rok 2013 si pracující studenti mohli snížit daň o 4 020 Kč.

Zdroj obrázků: freeimages.com

Další články k tématu

Systematičtí Němci i nespokojení Angličani. Jakou finanční kompenzaci nabízejí studentům v zahraničí?

Systematičtí Němci i nespokojení Angličani. Jakou finanční kompenzaci nabízejí studentům v zahraničí?

Kvůli koronakrizi se řada lidí ocitla ve finanční tísni. Patří mezi ně i studenti, kteří si přivydělávali v nejvíce zasažených odvětvích jako je gastronomie či cestovní ruch. Jakou pomoc nabízí studentům v nouzi zahraniční univerzity? Finanční kompenzace poskytují v Německu, USA i ve Velké Británii. Každý student na ně ale nedosáhne a ne vždy jsou dostačující. Systematičtí Němci V Německu …

číst více
Tihle studenti si našli přivýdělek i během karantény. Svůj koníček proměnili v byznys

Tihle studenti si našli přivýdělek i během karantény. Svůj koníček proměnili v byznys

Ideální zaměstnání je takové, které člověku přináší nejen peníze, ale zároveň ho baví a vnitřně naplňuje. Zjistit, co přesně člověka baví, není jednoduché a zabere to dost času. Právě toho ale měli studenti v karanténě během koronavirových lockdownů někdy až moc. Někteří z nich rozhodně nezaháleli a během nucené karantény se věnovali naplno svým koníčkům. Pár z nich …

číst více
Jak finančně zvládnout studium na vysoké škole

Jak finančně zvládnout studium na vysoké škole

Vysoká škola je místo, kde většina lidí poprvé zakusí opravdovou nezávislost – včetně té finanční. S takovou nezávislostí se ale pojí také velká zodpovědnost. Jako vysokoškolák se tak kromě spousty dalších věcí musíte naučit i chytře spravovat své peníze. Vyvarujte se těch největších finančních chyb, kterých se studenti nejčastěji dopouští, a zjistěte, kde můžete získat nějaké …

číst více