Slevy na dani

Přehled studentských slev

Studentům bývá často každá koruna drahá. Proto na ně řada prodejců myslí a chystá jim určené slevy. Podívejte se, kde všude můžete ušetřit.

číst více

Daňové přiznání může leckoho i potěšit

Možná už si dnes ani nevzpomenete, jak jste za slunných letních dní chodili po brigádách a vydělávali na další dny volna. Jenže tyto hřejivé dny už jsou dávno pryč a s nimi možná i ony vydělané peníze. Ovšem tak zcela z hlavy tyto brigády nepouštějte – s některými pracemi se totiž pojí povinnost podat si daňové přiznání. Dobrou zprávou je, že někdy na tom můžete dokonce ještě vydělat.

číst více

Studium po šestadvacítce už není zadarmo

Také máte ve svém okolí nějakého „věčného studenta“? Takoví lidé studují buď prostě proto, že je studium baví a rádi si rozšiřují obzory, nebo se jim naopak nedaří najít takovou školu, která by dokázala naplnit jejich očekávání. Studium si však lze prodloužit i jeho přerušením, výjezdem do zahraničí nebo nástupem do doktorského cyklu. Ale ať je to jak je to, je nutné počítat s tím, že se 26. svíčkou na dortu se cesta k titulu začíná trochu prodražovat…