Povinná maturita z matematiky se možná o dva roky odloží

26. 2. 2020 | Aktuality

nerd-pupil-blond-girl-green-board-schoolgirl_79295-2534Sněmovní školský výbor schválil pozměňovací návrh, který žádá odklad povinné maturity z matematiky o dva roky. Návrh prošel navzdory nesouhlasu ministerstva školství. Pokud návrh schválí i parlament, znamenalo by to, že povinnou maturitu z matematiky jako první budou skládat studenti, kteří budou maturovat na jaře roku 2023.

„Odklad navrhujeme z toho důvodu, aby se připravila maturita z matematiky, která skutečně prověří znalosti studenta,“ vyjádřil se Ivo Vondrák, jeden ze tří poslanců, kteří pozměňovací návrh podali.

Ne všichni ale s odkladem souhlasí. Aktivně se proti němu postavil například místopředseda ODS Martin Baxa, který pracuje jako učitel na střední škole a návrh povinnou maturitu z matematiky odložit označil za nebezpečný.

„Odložení povinné maturity z matematiky považuju za nejhorší návrh ze všech, které mohly být předloženy. Vůbec nechápu, k čemu to směřuje, co čekáte, že se změní?“ vyjádřil svůj postoj Baxa.

Kromě studentů samotných se proti povinné maturitě z matematiky staví i ministr školství Robert Plaga, který by dal přednost tomu, aby si studenti mohli i nadále vybírat, jestli chtějí skládat maturitu z cizího jazyka nebo z matematiky.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: https://www.novinky.cz/

Další články k tématu

Vláda je proti povinné maturitě z matematiky

Vláda je proti povinné maturitě z matematiky

Proti zavedení povinné maturity z matematiky se v posledních měsících staví kromě studentů a učitelů i sám ministr školství Robert Plaga. Vláda nyní podpořila jeho návrh za zrušení plánu zavedení povinné maturity z matematiky. Podle tohoto plánu měli povinně maturovat z matematiky gymnazisté už v roce 2021. Ostatní středoškoláci o rok později. Vláda nyní chce, aby poslanci …

číst více
Povinná maturita z matematiky nebude, schválili poslanci

Povinná maturita z matematiky nebude, schválili poslanci

Poslanci schválili návrh ministra školství Roberta Plagy na zrušení povinné maturity matematiky. Zároveň rozhodli o tom, že hodnocení písemných testů z českého a cizího jazyka se vrátí do kompetence škol. Státní zkouška společná pro všechny tak bude zahrnovat pouze didaktické testy. Novelu musí ještě schválit Senát a prezident. Z matematiky měli podle původní úpravy zákona povinně …

číst více
O povinné maturitě z matematiky se rozhodne na jaře

O povinné maturitě z matematiky se rozhodne na jaře

Studenti třetích ročníků středních škol jsou stále v nejistotě, zda za rok budou muset povinně maturovat z matematiky. Návrh ministra školství Roberta Plagy na její úplné zrušení sice prošel prvním čtením, někteří poslanci však obávanou zkoušku chtějí pouze odložit. Ve druhém čtení by se návrh na zrušení maturity z matematiky měl projednávat na jaře, kdy by už také mělo …

číst více