Podzimní semestr začal v Plzni tragédií

2. 10. 2004 | Aktuality

Tragickou smrtí začal akademický rok v Plzni. Dvaadvacetiletý student elektrotechniky Západočeské univerzity z Havlíčkobrodska zemřel v úterý brzo ráno…

Tragickou smrtí začal akademický rok v Plzni. Dvaadvacetiletý student elektrotechniky Západočeské univerzity z Havlíčkobrodska zemřel v úterý brzo ráno po pádu ze sedmého patra ubytovny u přehrady v Českém údolí v Plzi.

K tragédii došlo po návratu studenta z oslavy na jiném pokoji. Spolubydlící ho po příchodu na pokoj viděl ulehnout a později, probuzený ránou, zjistil, že jeho spolubydlící vypadl z okna. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu.

Podle výpovědí ostatních obyvatel kolejí student neměl problémy ve škole ani s dívkou nebo spolubydlícími. Možnost sebevraždy vylučuje také skutečnost, že nebyl nalezen dopis na rozloučenou. Stopy násilí zjištěné nebyly.

Příčina smrti není doposud známá. Zda se na mladíkově tragické smrti podepsal alkohol, prověřuje policie. Nařízená byla soudní pitva.

Zdroj: MF Dnes