Obnoveny licence Brno International Business School

20. 4. 2008 | Aktuality

Brno International Business School (BIBS) vyhověla nárokům britského vysokoškolského systému kvality a získala obnovení licencí na poskytování všech svých sedmi britských vysokoškolských programů na další, šestileté období.

Britské VŠ standardy kvality mohou být pro české vysoké školství v mnohém inspirací. „Britské vysoké školy mají vybudovány funkční interní systémy řízení kvality – systém je na všech školách v zásadě stejný a umožňuje tedy mezi britskými vysokými školami poměrně objektivní srovnání,“ tvrdí rektor BIBS, Doc. Ing. Miloslav Keřkovský, CSc., MBA. „Další výhodou systému kvality VŠ programů v Británii je to, že jsou postaveny na pevně definovaných kriteriích, které kvalitu britských vysokých škol určují a výsledky hodnocení kvality jednotlivých britských vysokých škol jsou pravidelně poskytovány široké veřejnosti. Britští žadatelé o studium na vysoké škole například podstatně více než u nás používají informace o kvalitě vysokých škol jako jedno z hlavních kriterií pro jejich výběr. Různé další, alternativní, žebříčky hodnocení vysokých škol jsou horkým tématem i britských médií, i když zde je potřeba říci, že se i v Británii vedou diskuze o jejich relevanci,“ doplňuje.

Více informací o možnostech studia na BIBS najdete na www.bibs.cz.