Nový areál na pardubické univerzitě

30. 12. 2008 | Aktuality

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice získala po 55 letech moderní areál pro výuku svých 1 800 studentů a pro vědeckovýzkumnou činnost v oblasti chemických, chemicko-technologických, biochemických a biotechnologických disciplín.

Nový areál Fakulty chemicko-technologické se stal dominantní součástí uceleného univerzitního kampusu v městské části II Pardubicích – Polabinách. Patří mezi současné největší stavební realizace v resortu vysokých škol v České republice.

V celém areálu je vybudováno 168 laboratoří se špičkovým technickým a technologickým zázemím, 24 učeben včetně počítačových a 4 velké posluchárny, kromě dalšího rozsáhlého zázemí pro děkanát fakulty, jednotlivá pracoviště, akademické pracovníky a pobyt studentů.

Výuka v letním semestru tohoto akademického roku 2008/2009, tj. od konce února 2009, bude již probíhat v novém areálu fakulty.