Nové obory na rakouských univerzitách

24. 6. 2004 | Aktuality

Nemusí být každý jenom lékař nebo právník. A studovat lze taky jinde než v Praze nebo Hradci. Pokud máte vztah k vínu a Vídni a nevadí vám školné ve výši 360 Euro za semestr, čtěte dál.

Od letošního podzimního semestru se rozhodla vídeňská Zemědělská univerzita(BOKU, Universität für Bodenkultur) zavést tříleté bakalářské studium oboru vinohradnictví. V rámci studijního programu budou mít studenti možnost seznámit se jak s teoretickými, tak praktickými aspekty vinohradnictví včetně managementu.

Nový projekt se uskuteční ve spolupráci s vyšší odbornou školou pro vinohradnictví a ovocnářství v Klosterneuburg, která je už 140 let považována za nejlepší v Rakousku. Počítá se také s účastí Národního úřadu pro vinohradnictví sídlícím v Eisenstadtu.