Nevíte kam po maturitě? Poradí vám na Gaudeamu

25. 10. 2005 | Aktuality

Maturantka Lenka ví, že by se v budoucnu chtěla orientovat přírodovědně. Není jí však jasné, jakou vysokou školu vybrat. Pokud jste ve stejné situaci a nechcete, aby za vás vybrali rodiče, vyberte si sami – na veletrhu Gaudeamus na brněnském výstavišti, a to od 1.11. do 4.11.2005.

Dvanáctý ročník Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus nabídne svým návštěvníkům mnoho inspirací pro studium. Mezi vystavovateli najdete české soukromé i státní vysoké školy, zahraniční vysoké školy a také vyšší odborné školy.

Každý návštěvník veletrhu obdrží tištěný katalog vystavujících škol a katalog na CD ROM. Poté má možnost se u vystavovatelských stánků zeptat těch nejpovolanějších. Mezi zástupci té které vysoké školy je většinou někdo z vedení, studijního oddělení, bývají tam i studenti. Těch se ptejte také, ať víte, jak se na vámi vybrané univerzitě studuje. Pořiďte si brožurku s informací o přijímacích zkouškách, zjistěte si webové stránky školy, o kterou máte zájem.

Dále máte možnost vyslechnout některou z mnoha přednášek týkajících se vašeho budoucího studia. Rozpis pro jednotlivé dny najdete na stránce www.gaudeamus.cz.

Mezi vystavovateli najdete také stánky prodejců knih a dalších pomůcek pro přípravu k maturitě a přijímacím zkouškám. Publikace jsou zde často levnější než v knihkupectví, využijte toho.

Loni navštívilo veletrh 29 161 lidí, kteří se mohli informovat u 94 vystavova­telských stánků.