Největší veletrh práce na Moravě startuje už 20. listopadu v Brně.

18. 11. 2019 | Tiskové zprávy

JobChallenge5Studenti a absolventi VŠ získají pracovní příležitosti od více než 130 zaměstnavatelů

Brno, 13. listopadu 2019

Největší brněnské vysoké školy se spojily a již 13. rokem pořádají Veletrh pracovních příležitostí pro studenty
a absolventy VŠ JobChallenge. Ten se uskuteční 20. listopadu od 9:00 na brněnském výstavišti. Rekordních 132 českých a mezinárodních společností nabídne studentům stáže, zkrácené i plné úvazky v 15 různých oborech po celé České republice. Studenti se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Připravené jsou rozvojové workshopy, TALK shows se zaměstnavateli, konzultace životopisů i veletržní soutěž o skvělé ceny. Vstup je zdarma.

Veletrh JobChallenge není jen o získávání pracovních nabídek. Je ideální i pro ty, kteří si chtějí udělat přehled
o současné situaci na trhu práce. Zaměstnavatelé prozrazují, jak se pohybují nástupní mzdy, jaké dovednosti od uchazečů očekávají i jak probíhají výběrová řízení. I to je možný důvod, proč každoročně roste počet návštěvníků. Letos se jich očekává více než 2 700. „Veletrh je vhodný jak pro prváky, páťáky, tak i čerstvé absolventy. Je především o osobním setkání, navazování kontaktů a také porovnání různých firemních kultur,“ vyzdvihuje Kristýna Dzurinová, koordinátorka vztahů se zaměstnavateli.

Zaměstnavatelé chtějí zaujmout návštěvníky všemi možnými způsoby. Přivezou moderní technologie, ukázky své práce a generální partner SEACOMP provede studenty po své firmě díky virtuální realitě. O zážitky bude postaráno i díky možnosti vyzkoušet si roli hlasatele předpovědi počasí a experimentování s vakuem. Další společnosti si připravily soutěže, testy typologie osobnosti, které se často objevují u výběrových řízení nebo přivezou maséra či vybudují fun zóny.

Novinkou pro letošní rok je vylepšený doprovodný program, který se rozšířil o workshopy. Ty pomůžou vypilovat online prezentaci na Facebooku a LinkedInu pro potřeby výběrového řízení nebo přiblíží, jak úspěšně řídit projekty a které nástroje využívat v projektovém managementu. Mimo workshopy budou po celý den probíhat TALK shows s 10 společnostmi, které se představí během pětadvaceti minut.

Na hledání práce nebo seznámení s firmami se návštěvníci dobře připraví díky Poradenskému HUBu. Přímo na ploše se tak budou konzultovat životopisy i radit, jak zanechat dobrý dojem na vystavovatele. Na veletrhu se dá strávit celý den – k odpočinku budou připraveny chill-out zóny, zajištěné je občerstvení i kavárna. Ve veletržní soutěži mohou návštěvníci vyhrát hodnotné ceny od vystavovatelů (Apple Watch Series 4, foťák Instax mini, JBL Bluetooth reproduktor a další ceny).

Studenti vysokých škol na trhu práce zažívají radostné období. Stále je dostatek volných pracovních míst a to znamená, že si uchazeči v některých oborech mohou vybírat. Z loňského průzkumu Veletrhu JobChallenge vyplývá, že návštěvníci mají největší zájem o pracovní pozice v obchodu, marketingu, administrativě a technických obrech. „O tom, že se studenti nespokojí pouze s inzeráty na internetu, svědčí i statistiky které dokazují, že 68 % návštěvníků přichází, aby si našlo práci nebo stáž,“ prozradila Laura Šarköziová, koordinátorka akce.

 

Jitka Štenclová

Manažerka marketingu

E: jitka.stenclova@jobch.cz, M: +420 776 084 980

www.jobch.cz

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Veletrh práce pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge 2019 pořádají kariérní a poradenská centra 3 největších brněnských univerzit – Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně. Jejich cílem je usnadnit studentům a absolventům orientaci na trhu práce, pomoci jim s navazováním kontaktů se zaměstnavateli a inspirovat je k vlastní aktivitě.

Další články k tématu

Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Firmy se přetahují o absolventy univerzit, volných míst je přebytek

Letošní podzim přeje čerstvým absolventům vysokých škol. Oproti předchozím rokům mají totiž mnohem větší šanci rychle nalézt vhodné zaměstnání. Jedním z důvodů je fakt, že se firmy momentálně o vzdělané pracovníky doslova přetahují. Podle údajů Úřadu práce byl na konci srpna počet lidí bez práce nejnižší od roku 1996. Nabídka navíc výrazně přesahuje poptávku. Zaměstnavatelé hledají …

číst více
Víme, ve kterých firmách chtějí čeští vysokoškoláci pracovat

Víme, ve kterých firmách chtějí čeští vysokoškoláci pracovat

  Průzkum TOP Zaměstnavatelé 2019 letos opět zjišťoval, ve kterých firmách by studenti po dokončení studia chtěli nejvíce pracovat. Anketě stejně jako loni dominovaly největší české firmy. Výsledky mimo jiné ukázaly, jaký nástupní plat studenti od zaměstnavatelů očekávají. Do ankety se tentokrát zapojilo téměř 12 tisíc vysokoškoláků a jejich preference se příliš nelišily od těch …

číst více