Nejlepší školou je podle studentů Univerzita Hradec Králové

13. 8. 2019 | Aktuality

UHKBritská společnost Times Higher Education (THE) zveřejnila žebříček nejlepších evropských univerzit podle hodnocení studentů pro rok 2019. Z českých škol se nejlépe umístila Univerzita Hradec Králové na 101. až 125. příčce. Za ní skončila Mendelova univerzita v Brně.

Hodnocení škol probíhalo na základě anonymních dotazníků. V nich se společnost studentů ptala například na to, jak jsou spokojeni s kvalitou výuky a prostředím univerzity, i na to, jak do budoucna vidí svou uplatnitelnost na trhu práce a do jaké míry je na budoucí zaměstnání škola připraví. Celkem THE hodnotila univerzity podle čtrnácti kritérií.

Tiskový mluvčí Univerzity Hradec Králové Jakub Novák k výsledkům uvedl, že umístění potvrzuje konkurenceschopnost školy i mezi tradičními a většími univerzitami a doplnil, že je jí UHK schopná díky osobnímu přístupu ke studentům a zaměstnancům.

Z dalších českých škol, které v žebříčku zaznamenaly úspěch, byly kromě hradecké a brněnské univerzity také Česká zemědělská univerzita v Praze, Univerzita Pardubice a Technická univerzita v Liberci. Tyto tři se dělí o 151. až 200. pozici.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Brno je šestým nejlepším studentským městem na světě, přeskočilo Prahu

Brno je šestým nejlepším studentským městem na světě, přeskočilo Prahu

Britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) každoročně vydává žebříček nejkvalitnějších vysokých škol na světě, zároveň ale hodnotí i světová univerzitní města, mimo jiné i na základě referencí studentů z celého světa. V tomto žebříčku se na nejvyšších příčkách pravidelně umisťují Brno i Praha. Moravská metropole letos poprvé přeskočila Prahu a umístila se na šestém místě, hlavní město skončilo …

číst více