Nejlepší konverzační bot je z ČVUT! Studenti vyhráli 11 milionů

14. 9. 2021 | Aktuality

chatbot z ČVUTTým studentů z institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT získal první místo v soutěži Alexa Prize Social Bot Grand Challenge, kterou pořádá společnost Amazon. Jejich bot Alquist uspěl v konkurenci prestižních amerických škol jako nejlepší i nejvtipnější.

„Ve finále chatbot Alquist porazil všechny své americké konkurenty ze Stanfordovy univerzity (2. místo), University at Buffalo (3. místo), Kalifornské univerzity v Santa Cruz (finalista) a Emory University (finalista),“ sdělila tisková mluvčí ČVUT Andrea Vondráková.

Porota i uživatelé hodnotící jednotlivé boty ocenili, že konverzace s Alquistem byla nejdelší, nejlepší, nejvtipnější a nejhodnotnější. A to i navzdory skutečnosti, že bota programovali studenti, kteří nemají angličtinu jako mateřský jazyk a jejichž prostředí i společnost se od těch zámořských značně liší.

„Získat první místo je úplně neuvěřitelný pocit. Na stupních vítězů jsme sice už počtvrté, ale tohle je naše první celkové vítězství. Letos jsme se snažili vytvořit systém schopný pružné konverzace, který syntetizuje přístupy s připravenými scénáři a zároveň se dokáže lépe přizpůsobit potřebám uživatelů, a to se nám nejspíš vyplatilo,” popsal šéf týmu Jakub Konrád.

Tým z ČVUT za 14minutový rozhovor s botem obdržel finanční odměnu 500 tisíc dolarů (přibližně 10,9 milionů korun).

Studenti z ČVUT bodovali v soutěži i v minulých letech, kdy se umístili na stříbrné a bronzové pozici.

Zdroj: Novinky.cz

Další články k tématu

Přihlášku na VŠE je možné podat do 30. dubna

Přihlášku na VŠE je možné podat do 30. dubna

Do uzávěrky přihlášek na bakalářské a navazující magisterské studium v češtině na VŠE zbývají poslední týdny. Přihlášky na Fakultu financí a účetnictví, Fakultu mezinárodních vztahů, Fakultu podnikohospodářskou, Fakultu informatiky a statistiky a Fakultu managementu mohou zájemci podávat do 30. dubna 2021. Národohospodářská fakulta přijímá přihlášky do 31. května 2021. V návaznosti na úpravy maturitních zkoušek, …

číst více
Nebojte se neúspěchu, říká organizátor nového kurzu zaměřeného na selhání

Nebojte se neúspěchu, říká organizátor nového kurzu zaměřeného na selhání

Univerzita v Hradci Králové jako první v Česku přišla s vysokoškolským předmětem zabývajícím se lidskými chybami a neúspěchem. „Věda o selhání“ bude vedena formou tříměsíčního kurzu v zimním semestru 2021/2022 na Fakultě informatiky a managmentu UHK. Kurz slibuje absolventům vyšší odolnost vůči neúspěchu a naučí je, jak si lépe si poradit s nepřízní osudu a snáze uspět v dnešním zrychleném světě. …

číst více