Nejlepší ekonomii najdete na Fakultě sociálních věd

29. 1. 2014 | Aktuality

V prestižním žebříčku ekonomických vysokých škol, který sestavují Hospodářské noviny, zabodoval Institut ekonomických studií z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. První místo si drží již třetím rokem. Hospodářské noviny si na vítězné škole především cení mezinárodního rozměru výuky. Fakulta vyhrála v počtu studentů, kteří vycestovali za studiem do zahraničí. Navíc víc než 80 % závěrečných prací vypracovali studenti v cizím jazyce.

Na stříbrné pozici se umístila Národohospodářská fakulta při Vysoké škole ekonomické. Stupně vítězů uzavírá Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně, která se posunula z loňského pátého místa.

Podle jakých ukazatelů Hospodářské noviny sestavují pořadí? V žebříčku je zohledněna celá řada faktorů. Porovnává se zájem o školu, šance na přijetí, individualita výuky, zahraniční stáže, výuka v cizím jazyce nebo aktivity ve vědě a výzkumu.

Zdroj: Ihned.cz
Foto: Sxc.hu

Další články k tématu

Fakulta sociálních studií MU otevírá nový studijní program Soudobé dějiny

Masarykova univerzita je první a jedinou univerzitou v České republice, kde bude možné od podzimu 2024 prezenčně studovat v bakalářském stupni studia program Soudobé dějiny. Nově je do své nabídky zařazuje Fakulta sociálních studií MU, přihlášky ke studiu lze podávat už od letošního listopadu. Soudobé dějiny vtáhnou studenty a studentky do moderní historie, do jejích […]

číst více

Stále máte čas! Které školy ještě berou přihlášky?

Březnem to neskončilo. I v dubnu se můžete stále hlásit na některé veřejné vysoké školy. U vybraných fakult a oborů pak přihlášky můžete posílat ještě i v květnu a červnu. Mendelova univerzita v Brně – Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií přijímá přihlášky do 30. dubna, Provozně ekonomická fakulta na některé obory až do 13. června Policejní […]

číst více