Nejlepší ekonomii najdete na Fakultě sociálních věd

29. 1. 2014 | Aktuality

V prestižním žebříčku ekonomických vysokých škol, který sestavují Hospodářské noviny, zabodoval Institut ekonomických studií z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. První místo si drží již třetím rokem. Hospodářské noviny si na vítězné škole především cení mezinárodního rozměru výuky. Fakulta vyhrála v počtu studentů, kteří vycestovali za studiem do zahraničí. Navíc víc než 80 % závěrečných prací vypracovali studenti v cizím jazyce.

Na stříbrné pozici se umístila Národohospodářská fakulta při Vysoké škole ekonomické. Stupně vítězů uzavírá Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně, která se posunula z loňského pátého místa.

Podle jakých ukazatelů Hospodářské noviny sestavují pořadí? V žebříčku je zohledněna celá řada faktorů. Porovnává se zájem o školu, šance na přijetí, individualita výuky, zahraniční stáže, výuka v cizím jazyce nebo aktivity ve vědě a výzkumu.

Zdroj: Ihned.cz
Foto: Sxc.hu