Institut ekonomických studií

Nejlepší ekonomii najdete na Fakultě sociálních věd

V prestižním žebříčku ekonomických vysokých škol, který sestavují Hospodářské noviny, zabodoval Institut ekonomických studií z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. První místo si drží již třetím rokem. Hospodářské noviny si na vítězné škole především cení mezinárodního rozměru výuky. Fakulta vyhrála v počtu studentů, kteří vycestovali za studiem do zahraničí. Navíc víc než 80 % závěrečných prací vypracovali studenti …

číst více

Ředitel vítězné ekonomky Martin Gregor: Dbáme na mezinárodní charakter a kvalitu výuky

Hospodářské noviny uveřejnily seznam nejlepších ekonomických škol. Vítězem se stal podruhé po sobě Institut ekonomických studií (IES) Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. O specifikách školy jsme si povídali s ředitelem IES Martinem Gregorem.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomie

Ekonomie je stále jedním z nejvyhledáva­nějších oborů, a to je také důvod, proč její studium – v různých podobách – nabízí hned několik českých vysokých škol a univerzit. V následujícím článku přinášíme názorný přehled toho, co některé z nich zájemcům o tento obor nabízejí. (článek byl aktualizován 15. 11. 2012 -tv-)

Pět otázek pro… Tomáše Sedláčka

Vyjmenovat všechny úspěchy, kterých se podařilo přednímu českému ekonomovi Tomáši Sedláčkovi (33) za svůj zatím krátký život dosáhnout, by vydalo na mnoho řádků. Je mimo jiné bývalým poradcem Václava Havla či Bohuslava Sobotky, stratégem ČSOB, členem NERVu. Kromě odborných textů v minulém roce také vydal knihu Ekonomie dobra a zla. Co dobrého a zlého mu přinesla studia?