Na VŠCHT pokračuje přijímací řízení

8. 7. 2009 | Aktuality

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nadále přijímá uchazeče do všech svých studijních oborů. Přihlášky lze podávat do 31. srpna 2009.

Uchazeči neskládají písemné zkoušky. Hlavním kritériem k přijetí je ukončené střední nebo střední odborné vzdělání, pořadí studentů se určuje na základě průměrného prospěchu z chemie a matematiky za 1. – 3. ročník a první pololetí 4. ročníku střední školy. Pokud v některém z těchto ročníků uchazeč neabsolvoval chemii či matematiku, jsou známky doplněny z příbuzných přírodovědných předmětů.

Cestu na školu může také zajistit dobrý výsledek z Národních srovnávacích zkoušek společnosti Scio, a to z Obecných studijních předpokladů. K přijetí bez ohledu na průměrnou známku z požadovaných předmětů je třeba dosáhnout percentilu 70 a lepšího.

Seznam otevíraných oborů a další informace naleznete zde.

Zdroj: web VŠCHT