Na Slovensku se platit nebude:

20. 6. 2004 | Aktuality

Ještě nedávno to vypadalo, že slovenští vysokoškoláci budou za studium platit. Parlament ale nepustil návrh zákona o studentských půjčkách do druhého kola a zavedení školného se tak odkládá.

Ještě nedávno to vypadalo, že slovenští vysokoškoláci budou za studium platit. Parlament ale návrh zákona o studentských půjčkách do druhého kola nepustil a zavedení školného se tak odkládá.

Slováci měli již od příštího roku na vysokých školách podle návrhu zákona platit až 22.000 korun. Podle jeho předkladatelů měly tyto poplatky pomoci zlepšit ekonomickou situaci ve vysokém školství a umožnit studovat více zájemcům. Pro sociálně slabší byl připraven systém stipendií a půjček.

Opozice návrh nepodpořila. Argumentovala hlavně tím, že zavedení školného bude možné až po celkovém zlepšení ekonomické situace na Slovensku. Ministr školství Martin Fronc se však nevzdává a v nejbližším možném termínu (podle jeho mluvčí nejdříve za šest měsíců) se chce pokusit tento návrh znovu prosadit.

Zdroj: www.ihned.cz