Na MU se soutěží o miliardu

23. 1. 2008 | Aktuality

Studenti MU používají ke správě své studijní agendy Informační systém (IS), na kterém se nedávno objevila výzva: „Soutěžte o miliardu.“ Co to znamená? Samozřejmě nejde o onu magickou částku, nýbrž o počet provedených kliknutí v systému. Ten se v současné době blíží jedné miliardě (počítáno od března 1999).

Pro první tři studenty, kteří klepnou na jakoukoli položku v IS v osudný okamžik, jsou připraveny ceny – brašna na notebook, minimyš a kapesní nůž. Vývojový tým IS však varuje: „Při zjištění masivního strojového útoku bude útočník na jeden týden zablokován a jeho přístupy budou ignorovány.“

Vy, kteří se na MU zatím pouze chystáte, nezoufejte, soutěže o jubilejní kliknutí zde nejsou ojedinělé – celkem proběhly již tři. Informační systém MU použilo alespoň jednou již téměř 80 000 lidí, evidoval skoro 4,5 milionu udělených známek. Za den provede i přes milion operací.