Miss Academia 2005

3. 1. 2005 | Aktuality

Nový ročník soutěže Miss Academia se ponese v duchu slavného agenta 007 Jamese Bonda. Porotci však nebudou hodnotit pouze krásu přihlášených dívek, ale budou také důkladně testovat jejich znalosti a vtip.

Soutěž Miss Academia již devátým rokem připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity. Loňský ročník byl zaměřen na dobrodružství v divočině, předloňský byl pohádkově laděný. Letošní miss bude ve znamení agenta 007. „Miss Academia 2005 musí mít nejen šarm a krásu, ale musí být také natolik zajímavá a chytrá, aby oslovila samotného Jamese Bonda,“ řekla MF DNES mluvčí soutěže Kateřina Popová.

Letos pořadatelé oslovili 153 fakult státních i soukromých vysokých škol. České a slovenské vysokoškolačky se mohou přihlašovat do 30.ledna na internetové adrese www.missacademia.cz.

V semifinále, které se bude konat začátkem února, vyberou porotci 12 finalistek. Soutěž vyvrcholí 6.dubna ve zlínském Velkém kině. Z tohoto slavnostního večera vzejde nejen nová Miss Academia, ale i Miss Press a Miss On-line. Vítězky získají například jazykový kurz v zahraničí, elektroniku nebo kosmetické výrobky.

Soutěž Miss Academia se poprvé uskutečnila v roce 1997 v rámci reprezentačního plesu tehdejší zlínské Technologické fakulty brněnského Vysokého učení technického. V roce 2001 se soutěž otevřela i pro jiné vysoké školy a od loňska se do ní mohou přihlásit i vysokoškolačky ze Slovenska. V roce 2004 porota volila vítězku z 62 účastnic. Stala se jí pozdější Miss České republiky Jana Doleželová z Uničova.

Zdroj: MF DNES