Ministryně chce rušit školy

25. 3. 2004 | Aktuality

Podle Petry Buzkové ubývá na českých školách žáků a studentů. Důsledkem by mělo být další rušení škol a propouštění zaměstnanců.

V rámci svého projevu na veletrhu Schola Nova uvedla ministryně mimo jiné fakt, že od roku 1989 poklesl počet dětí na českých základních školách přibližně o 40 tisíc. Jednotlivé školy byly rušeny už v minulých letech, a to buď úplným uzavřením, nebo sloučením dvou ústavů v jeden. Většina těchto kroků se ovšem setkala s nesouhlasem občanů. Některé obce jsou dokonce ochotny potřebné finance poskytnout z vlastních zdrojů. Sami učitelé protestují také proti snižování počtu pedagogických center, která jim zajišťují další vzdělávání. Ministerstvo ovšem považuje reorganizaci za nezbytnou a ústy Petry Buzkové nabádá ředitele škol, aby propustili odpovídající dvě procenta zaměstnanců a zajistili tak prostředky na odměny pro ostatní pracovníky.

Zdroj: www.lidovky.cz