Milion korun na výzkumnou expedici

16. 9. 2016 | Aktuality

Nadační fond Neuron vyhlašuje další ročník projektu na podporu vědy Expedice Neuron, který je určen odvážným vědců, kteří ke svému výzkumu potřebují data z terénu. Mezi vítězné projekty bude rozdělen nadační příspěvek v hodnotě až 1 milion korun.

Cílem je podpořit vědce, kteří navazují na slavnou éru českých cestovatelů a kteří poznání neobjeveného vnímají jako dobrodružství. Například letos se přírodovědec Václav Gvoždík díky finanční podpoře Neuronu vydá do Konga, aby zde potvrdil existenci neznámého druhu pralesního krokodýla. Výprava vedená doktorem Tomášem Páleníčkem se pak vypraví do Amazonie, aby hledala odpověď na otázku, zda-li je užití psychedelika ayahuascy vhodné pro další výzkum v léčbě deprese.

Letos je možné se přihlásit až do 30. září 2016. Šanci na úspěch mají menší výpravy i finančně nákladnější expedice.

Více informací naleznete na www.expediceneuron.cz

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: TZ Neuron.

Další články k tématu

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Nejlepší studentský film je ze Slezské univerzity. Utká se o místo v Cannes

Soutěž Brno 48 hours zná svého vítěze. Je jím tým složený ze studentů Slezské univerzity v Opavě. Ten musel za dva dny napsat scénář, natočit a sestříhat materiál a do dvou dnů stihnout odevzdat hotový film. Kromě časového limitu měli soutěžící omezení také ve formě několika kritérií „Každý soutěžící tým si vylosoval zadání, tedy filmový žánr, …

číst více