Mendlova univerzita otevřela akademickou vinotéku

31. 5. 2007 | Aktuality

Včera byl slavnostně zahájen provoz nově vybudované Akademické vinotéky a vinařského informačního centra Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Vinotéka se nachází přímo v areálu univerzity.

Milovníci vín se můžou těšit na řadu akademických vín pocházejících z vlastních vinic z oblasti Lednice a Žabčic. “O vína z Žabčic a Lednice je mezi zaměstnanci a studenty univerzity trvale vysoký zájem a již druhým rokem probíhá v areálu univerzity příležitostný prodej vína pro zaměstnance a studenty, který je pozoruhodně úspěšný,” vysvětlil prorektor Jindřich Neruda.

V rámci univerzitního prostředí jde o událost spíše výjimečnou, podle Mendlovy univerzity však jde o logické vyústění dosavadního vývoje ve vinařství a vinohradnictví na univerzitě i mimo ni.

Pro veřejnost bude Akademická vinotéka a vinařské informační centrum otevřeno pravidelně od pondělí do pátku na adrese Zemědělská 5, 613 00 Brno – Černá Pole.