Maturitní generálka potvrdila předpoklady ministerstva

5. 11. 2010 | Aktuality

Na první pohled překvapivé výsledky maturitní generálky, u které neuspělo 30 % žáků, přijalo Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže jako očekávatelné. V odhadech organizátorů činila neúspěšnost přibližně stejný poměr. Počítalo se totiž i s dosud neprobraným učivem i nižší motivací žáků.

Stejně tak se potvrdil i odhad, že nejhůře si žáci povedou v matematice. Tu si vybralo 44 % maturantů, téměř 48 % z nich by ale nyní ostrou zkoušku nesložilo. Zkoušku z českého jazyka a literatury absolvovali všichni žáci povinně a neúspěšnost činila zhruba 22 %. Angličtinu by nyní nezvádlo asi 34 % procent maturantů, němčinu 39 % přihlášených.

Ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání CERMAT Pavel Zelený tvrdí, že maturitní generálka naprosto splnila své cíle. Výsledky jsou podle něj sice orientační, ale poskytují maturatnům velmi důležité informace pro přípravu k ostré maturitě.

Zdroj: tisková zpráva MŠMT