Maturanti se po návratu do škol potýkají s problémy

15. 12. 2020 | Stojí za přečtení

maturanti problémyJak se situace ohledně vývoje epidemie dočkala mírného zlepšení, vedlo to mimo jiného i k návratu maturantů do škol. Ale podle dosavadních ohlasů to vypadá, že ne všichni maturanti jsou s opětovným nastolením prezenční výuky příliš spokojení. Učitelé je totiž plánují zavalit přemírou testů. Aspoň takovou zkušenost má Tobiáš Tiele z maturitního ročníku na Gymnáziu Karla Sladkovského v Praze.

Ve školách se momentálně distančně konají pouze odborné semináře, které navštěvují studenti z různých tříd. Školy tomu musely uzpůsobit své rozvrhy, aby studenti měli dostatečnou časovou rezervu na cestování mezi domovem a školou. „U nás se stalo jedině to, že jedna spolužačka měla na hodinu při přesunu asi pětiminutové zpoždění, ale ona bydlí za Prahou, takže by to měla škola tolerovat,“ řekl Tiele.

Ačkoliv se školy snaží vycházet studentům vstříc, situace přesto není ideální. Maturanti totiž budou muset dohánět velké množství testů, které nepsali, zatímco měli po dva měsíce domácí výuku.

„Máme obavu z toho, že se na nás navalí velké množství testů, které se měly psát během dvou měsíců, kdy jsme byli doma. A ta obava se bohužel naplňuje. Příští týden maturanty čeká veliké množství testů a řada z nás je z toho ve zbytečném stresu. Tenhle týden nám učitelé dali ještě prostor k tomu, abychom si látku zopakovali, ale příští týden to přijde,“ okomentoval situaci Tiele.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Takže i když zrovna učitelé berou ohled na studenty a usilují o to látku rozdělit do několika testů, bude ještě chvíli trvat, než se klasická výuka navrátí do normálního stavu.

Zdroj:
https://www.idnes.cz/

Další články k tématu

Maturanti se do škol vrátí nejdřív na konci ledna

Maturanti se do škol vrátí nejdřív na konci ledna

Prozatím to vypadá, že maturanti, žáci devátých ročníků a studenti čtvrtých ročníků šestiletých konzervatoří se do škol vrátí nejdříve 25. ledna. A i tehdy pouze v případě, že to umožní vývoj epidemie koronaviru. Uvedl to ministr zdravotnictví Jan Blatný. V následujících dnech ministerstvo zdravotnictví hodlá sledovat, jestli se čísla kolem epidemie zlepší v důsledku přijatých opatření nebo jestli …

číst více
Žáci se vrátí do lavic nejdřív v únoru. Zatím ale pouze část

Žáci se vrátí do lavic nejdřív v únoru. Zatím ale pouze část

Distanční výuka bude pokračovat minimálně do konce ledna. Uvedl to ministr školství Robert Plaga. V tuto chvíli jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první dva ročníky základních škol. Aneta Lednová, mluvčí ministerstva školství, již dříve uvedla, že prioritou je co nejrychleji obnovit prezenční výuku především pro závěrečné ročníky základních a středních škol. K částečnému návratu …

číst více
Akademici a studenti chtějí zpět do škol. Vládu žádají o zavedení kombinované výuky

Akademici a studenti chtějí zpět do škol. Vládu žádají o zavedení kombinované výuky

Nadcházející semestr bude v pořadí již třetí, který vysokoškoláci stráví doma před počítačovými obrazovkami. To se nelíbí studentům ani akademikům, kteří nedávno požádali vládu, aby zavedla aspoň kombinaci domácí a klasické výuky. Podle nich bude dlouhodobé distanční vzdělávání mít za následek pokles kvalifikace absolventů. Petici za zavedení kombinované výuky za necelý měsíc podepsalo na 1500 lidí. …

číst více