Maturanti se do škol vrátí nejdřív na konci ledna

22. 1. 2021 | Aktuality

návrat do školProzatím to vypadá, že maturanti, žáci devátých ročníků a studenti čtvrtých ročníků šestiletých konzervatoří se do škol vrátí nejdříve 25. ledna. A i tehdy pouze v případě, že to umožní vývoj epidemie koronaviru. Uvedl to ministr zdravotnictví Jan Blatný.

V následujících dnech ministerstvo zdravotnictví hodlá sledovat, jestli se čísla kolem epidemie zlepší v důsledku přijatých opatření nebo jestli bude nutné opatření zpřísnit.

Jiří Zajíček, předseda Unie školských asociací CZESHA, uvedl, že ředitelé středních škol rozhodnutí o zavedení distanční výuky chápou. „Na druhou stranu už se dostáváme opravdu na hranu, kdy nebudeme schopni v některých oborech zvládnout v řádných termínech praktickou maturitní zkoušku, pokud to bude trvat déle než do konce ledna,“ sdělil Zajíček.

Pokud se tak studenti nevrátí do škol koncem měsíce, bude v některých školách nejspíš potřeba praktickou část zkoušek odložit. S problémy by se v tomto případě potýkaly například elektrotechnické, chemické či strojírenské obory, kde praktická výuka na dálku nefunguje. Naopak IT obory a obchodní akademie by potíže mít nemusely.

V případě zlepšení situace by změny ovlivnily i konání zkouškového na vysokých školách. V tuto chvíli platí, že vysoké školy mohou konat zkoušky o maximální účasti deseti studentů. Pokud by se systém PES přesunul z pátého, nejvyššího stupně na nižší, je možné, že by se zkoušek mohlo účastnit více studentů.

Zdroj:
https://www.novinky.cz/

Další články k tématu

Výuka v plné míře se do konce roku neobnoví, maturantům svitla naděje

Výuka v plné míře se do konce roku neobnoví, maturantům svitla naděje

Vláda v úterý zveřejnila plán postupného uvolňování restrikcí, které zavedla kvůli epidemii koronaviru. Součástí plánu je i částečné obnovování výuky na školách. První se do škol vrátí vysokoškoláci a jako poslední zasedne do lavic první stupeň základních škol. Výuka ale i tak bude omezená. Vysoké školy Už od pondělí 20. dubna budou studenti vysokých škol mít …

číst více
Vysoké školy se v omezeném režimu otevřou i nižším ročníkům. Prezenční výuka se neobnovuje

Vysoké školy se v omezeném režimu otevřou i nižším ročníkům. Prezenční výuka se neobnovuje

V pondělí 27. dubna se v omezeném režimu otevřou vysoké školy i pro studenty nižších ročníku pro aktivity nejvíce pěti lidí, rozhodla ve čtvrtek vláda. Dosud mohli docházet pouze studenti posledních ročníků, které čekají závěrečné zkoušky. Nyní budou moci na individuální konzultace či do knihoven za účelem vyzvednutí nebo vrácení studijních materiálů i studenti nižších ročníků. Klasická …

číst více
Žáci se vrátí do lavic nejdřív v únoru. Zatím ale pouze část

Žáci se vrátí do lavic nejdřív v únoru. Zatím ale pouze část

Distanční výuka bude pokračovat minimálně do konce ledna. Uvedl to ministr školství Robert Plaga. V tuto chvíli jsou otevřené pouze mateřské a speciální školy a první dva ročníky základních škol. Aneta Lednová, mluvčí ministerstva školství, již dříve uvedla, že prioritou je co nejrychleji obnovit prezenční výuku především pro závěrečné ročníky základních a středních škol. K částečnému návratu …

číst více