Matematika na UK mezi nejlepšími v Evropě

29. 11. 2010 | Aktuality

Univerzita Karlova se jako jediná univerzita z České republiky umístila v novém hodnocení evropských vysokých škol güterslohského Centra pro rozvoj vysokého školství „ExcellenceRanking 2010“ v oboru matematika.

CHE ExcellenceRanking 2010 německého Centra pro rozvoj vysokého školství (CHE) hodnotí úroveň evropských vysokých škol, přičemž zohledňuje počet publikací a citací, mobilitu studentů a učitelů, nabídku magisterských kurzů Erasmus Mundus nebo stipendijních grantů Marie Curie. Rozhodující také je, zda vědci v těchto oborech získali grant Evropské výzkumné rady ERC nebo Nobelovu cenu.

Kromě kvantitativních veličin obsahuje ExcellenceRanking řadu užitečných informací týkajících se magisterských a doktorských studijních programů, velikostí fakult, podmínek přijímacích řízení a možností ubytování. Své studijní podmínky hodnotí také současní studenti.

CHE ExcellenceRanking nesestavuje pořadí nejlepších vysokých škol, ale uděluje hvězdičky u kritérií, ve kterých dosáhly univerzity zvláště výborných výsledků.

Centrum pro rozvoj vysokého školství (CHE) je nezávislou organizací, která sídlí v německém městě Gütersloh a každý rok sestavuje ExcellenceRanking – hodnocení německých a zahraničních vysokých škol.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Tisková zpráva UK

Další články k tématu

Série přednášek ukazuje, že matematika je všude kolem nás

Série přednášek ukazuje, že matematika je všude kolem nás

Matematiky se mnoho studentů děsí jako čert kříže a přijde jim zbytečná. Jenže matematika nejsou jen abstraktní počty. Uplatňuje se v hudbě, reklamě, nebo při výrobě léků. Ukázat to se rozhodli vědci z matematické sekce Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a katedry matematiky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v sérii přednášek Matematické problémy nematematiků. Cyklus začal již …

číst více
O povinné maturitě z matematiky se rozhodne na jaře

O povinné maturitě z matematiky se rozhodne na jaře

Studenti třetích ročníků středních škol jsou stále v nejistotě, zda za rok budou muset povinně maturovat z matematiky. Návrh ministra školství Roberta Plagy na její úplné zrušení sice prošel prvním čtením, někteří poslanci však obávanou zkoušku chtějí pouze odložit. Ve druhém čtení by se návrh na zrušení maturity z matematiky měl projednávat na jaře, kdy by už také mělo …

číst více
Povinná maturita z matematiky nebude, schválili poslanci

Povinná maturita z matematiky nebude, schválili poslanci

Poslanci schválili návrh ministra školství Roberta Plagy na zrušení povinné maturity matematiky. Zároveň rozhodli o tom, že hodnocení písemných testů z českého a cizího jazyka se vrátí do kompetence škol. Státní zkouška společná pro všechny tak bude zahrnovat pouze didaktické testy. Novelu musí ještě schválit Senát a prezident. Z matematiky měli podle původní úpravy zákona povinně …

číst více