Masarykova univerzita proti plagiátorům

18. 9. 2006 | Aktuality

Masarykova univerzita v Brně jako první univerzita v České republice vyvinula software, který má sloužit k odhalování plagiátů v písemných pracích studentů. Tento program vytvořil Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU), který působí na fakultě informatiky. Přesto, že je určena pro všechny, jeho existenci ocení zejména učitelé, kteří si od něj slibují zejména zlepšení kvality studentských prací.

IS MU v sobě archivuje kompletní sbírku závěrečných prací a studijních materiálů, a na tom je celý program založen. Algoritmus softwaru srovnává všechny části textů dokumentů mezi sebou a to v češtině, angličtině a slovenštině.

Tato služba není v Evropě zatím nijak rozšířena, objevuje se spíše na zámořských univerzitách.

Zdroj: ČTK