Málo pronájmů za hodně peněz

18. 9. 2019 | Aktuality

179314-OWJABX-744Ne každý studuje v místě svého bydliště, a tak přicházejí na řadu koleje nebo pronájmy. Ty se však mohou pořádně prodražit. Realitní makléři se shodují, že je možné ceny nájemného navýšit, pokud pronajímatelé cílí právě na studenty v univerzitních městech, píše web faei.cz.

S hledáním bytů studenti začínají s předstihem, zpravidla už o prázdninách. Ani to však není zárukou, že najdou vytoužené bydlení, které bude dobře vypadat a bude v ucházející vzdálenosti od školy. Protože je větší poptávka než nabídka, studenti musí o ty nejvýhodnější nabídky doslova bojovat.

Současní studenti se navíc nespokojí jen tak s ledasčím. Preferují větší, například třípokojové byty umístěné v centru města nebo s dobrým dopravním spojením do školy. Vyhovuje jim moderní zařízení a nábytek. Pokud není byt moderně vybaven, dovezou si raději vlastní zařízení.

Pro pronajímatele také nejsou studenti těmi nejvhodnějšími nájemníky. Bydlet na privátě chtějí studenti zpravidla jen během semestru a na prázdniny jezdí domů, což pro pronajímatele není výhodné. Nájemníci mají také strach o vybavení a obávají se, že mladí nájemníci budou hluční.

Situace na trhu s nemovitostmi také není ideální. Zájem o nájemní byty má kvůli zvyšování cen nemovitostí čím dál více lidí, řada nájemníků pak raději pronajímá své byty přes Airbnb. Z privátů se tak stává nedostatkové zboží.

Zdroj: faei.cz

Další články k tématu

VELKÝ SOUBOJ: Studentská kolej vs pronájem

VELKÝ SOUBOJ: Studentská kolej vs pronájem

Kde se během studia ubytovat je jednou z důležitých otázek, kterou musí vyřešit každý čerstvý vysokoškolák. Zejména pokud odchází studovat do jiného města, než kde žije a do školy by dojížděl daleko. V takovém případě stojí před rozhodnutím: kolej nebo pronájem? Každé z nich má své plusy a mínusy. Ubytování na koleji Ubytování na koleji …

číst více
Mladí lidé nejsou spokojeni s bydlením

Mladí lidé nejsou spokojeni s bydlením

Mileniálové jsou generací, která je nejméně spokojená se svým bydlením. Vyplývá to z průzkumu agentury Rondo. Respondenti ve věku 23 až 38 let vyjádřili nespokojenost hned s několika aspekty bydlení. Nejvíce jim vadí nevyhovující velikost bytu, která trápí přes 20 procent respondentů. Problémem je podle mileniálů také zhoršující se dopravní situace v okolí jejich bydlení a nemoderní nebo nepraktické …

číst více