Majáles v plném proudu

5. 5. 2007 | Aktuality

Majáles… tradiční svátek studentů plný recese, zábavy a hudby. První z nich se datují i mnoho set let nazpět. Dříve měly často politický nebo sociální podtext, zejména v 60. letech u nás byly vnímány jako jako protest proti komunismu. Proto byly komunisty zrušeny a oficiálně se vrátily až po revoluci, a to jak v soukromé, tak v masově organizované podobě.

Jednou z nejoblíbenějších hromadných studentských oslav je projekt Český Majáles, který je právě teď v plném proudu. Letos jde o čtvrtý ročník putovní akce, do které jsou zapojena všechna tradiční studentská města – Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové,… Vloni se Českého Majálesu zúčastnilo 75.000 návštěvníků.

Letošní novinkou je rozšíření na dva dny hlavních oslav. Bude i více zahraničních hostů, mnohem širší žánrový záběr a více doprovodných akcí. Těšit se můžete mj. na vystoupení skupin DOG EAT DOG, PERSIANA JONES, LTJ BUKEM, ČECHOMOR, KRYŠTOF, TATA BOJS, DAN BÁRTA & ILLUSTR., NO NAME, MIG 21.

Pokud jste Český Majáles zatím nestihli, můžete se tento týden vydat do Brna, Ostravy nebo Pardubic.

Přesný program a více informací najdete na www.majales.cz.