Soutěž Lidskoprávní diplomka

13. 8. 2012 | Aktuality

Liga lidských práv vyhlašuje letos již druhý ročník soutěže Lidskoprávní diplomka. Každý student či absolvent, který napsal a obhájil závěrečnou práci zaměřenou na lidská práva, ji může přihlásit do soutěže a po odborném hodnocení získat i finanční odměnu.

Bakalářská, diplomová, rigorózní či dizertační práce musí být úspěšně obhájena v období od 1. října 2011 do 30. září 2012 na některé z českých vysokých škol. Témata by měla čerpat z oboru práva, sociologie, pedagogiky či jiných humanitních oborů a měla by být zaměřena na lidská práva a jejich ochranu. Práce musí být napsána v českém, slovenském nebo anglickém jazyce. Důležitý je inovativní přístup a především praktický přesah práce. Uzávěrka přihlášek je 1. října 2012.

Pro přihlášení je třeba zaslat vyplněnou přihlášku (naleznete ji zde), elektronickou verzi práce, váš životopis a fotografii a kopii posudků vedoucího a oponenta závěrečné práce.

Práci spolu s vyplněnou přihláškou zašlete do 1. října 2012 na adresu soutez@llp.cz, do předmětu napište „Přihláška do soutěže: diplomka“.

Záštitu nad soutěží i letos převzala bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 13. prosince 2012, v předvečer Mezinárodního dne lidských práv.

Další informace naleznete na stránkách Ligy lidských práv.

Zdroj: Liga lidských práv

Další články k tématu

Studenti získali cenu Wernera von Siemense

Studenti získali cenu Wernera von Siemense

Vědecká soutěž Wernera von Siemense každoročně oceňuje technologické a přírodovědné projekty. Letošní ročník ocenil průlomové objevy v léčbě nemocí i technické studie sportu. První ročník soutěže proběhl už v roce 1998 a od toho roku společnost Siemens na odměnách úspěšným účastníkům vyplatila 12,5 milionu korun. Ocenění během 22 let konání soutěže dostalo 389 vítězů. Konkurence je postupně …

číst více
Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

Brněnské VUT získalo ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

Brněnské Vysoké učení technické ovládlo soutěž Škola doporučená zaměstnavateli. S celkovým součtem 3 409 bodů porazila brněnská technika pražskou ČVUT, která získala 2 957 bodů. Na třetí příčce skončila Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Soutěž probíhá celostátně a zaměstnavatelé v ní každý rok hodnotí české univerzity jako celek, jednotlivé fakulty i střední školy. Brněnské …

číst více
ČVUT zvítězila v mezinárodní soutěži dronů

ČVUT zvítězila v mezinárodní soutěži dronů

Na konci února proběhlo ve Spojených arabských emirátech finále soutěže o nejlepší drony. Soutěž pořádala tamní univerzita Khalifa v Abú Zabí a zapojily se do ní týmy z celého světa. Největší úspěch slavil český tým z fakulty elektronické pražské ČVUT, který se svým dronem celou soutěž vyhrál. V první soutěžní disciplíně musely drony najít a zlikvidovat balonky, …

číst více