Letní školy chemie životního prostředí a ekotoxikologie

18. 6. 2010 | Aktuality

CETOCOEN, Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí při Masarykově univerzitě v Brně, pořádá ve spolupráci se Sekretariátem Stockholmské úmluvy o persistentních organických polutantech letní školu se zaměřením na řešení problémů s toxickými látkami.

Jedná se o vůbec první aktivitu v rámci projektu CETOCOEN, která ale navazuje na předchozí úspěšné ročníky organizované pod hlavičkou centra RECETOX. Účastníci – jak odborníci, tak studenti – se budou především učit, jak měřit a mapovat přítomnost škodlivých látek ve vzduchu, vodě i půdě a jak ve svých zemích řešit problémy spojené s tímto znečištěním.

Na Letní školu chemie životního prostředí a ekotoxikologie je přihlášeno již 50 odborníků z celého světa. Akce se koná od 28. června do 3. července 2010 v areálu Univerzitního kampusu Bohunice.

Zdroj: tisková zpráva