Letní škola o nacionalismu, náboženství a násilí

11. 3. 2014 | Aktuality

Univerzita Karlova v Praze a International Hellenic University v Soluni ve spolupráci s LSEE – Research on South Eastern Europe a PRIO – The Peace Research Institute Oslo pořádají druhý ročník letní školy o nacionalismu, náboženství a násilí. Bude se konat od 23. června do 4. července 2014 na půdě Univerzity Karlovy.

Letní škola soustředí svá hlavní témata do čtyřech bloků: násilí a genocida, nacionalismus a náboženství, instituce a politika, a paměť z interdiscipli­nárního hlediska. Přihlásit se mohou všichni studenti a absolventi vysokých škol, ale program je zaměřen zejména na studenty a absolventy politických věd, historie, antropologie, mezinárodních vztahů, mezinárodního práva, žurnalistiky a dalších souvisejících o­borů.

Výuka bude probíhat v angličtině a povedou ji univerzitní výzkumníci například z Oxfordu, New York University nebo London School of Economics.

Vedle výuky jsou také naplánovány výlety na pražská památná místa, do výzkumných center a do mezinárodních institucí. Pro bližší informace o programu navštivte webové stránky letní školy.

Školné je 750 euro, studenti International Hellenic University, Karlovy Univerzity a účastníci předešlého ročníku letní školy mají 20% slevu.

V případě, že se chcete přihlásit, pošlete životopis, motivační dopis, potvrzení o studiu nebo o promoci a doklad o dostatečné znalosti anglického jazyka.

Jakékoliv dotazy posílejte na nrvsschool@fsv.cuni.cz a sledujte stránku letní školy na Facebooku.

Zdroj obrázku: nrvsschool.fsv­.cuni.cz

Další články k tématu

Svět máte na dosah… ale svět neumí česky!

Svět máte na dosah… ale svět neumí česky!

Pomaturitní Studium jazyků se slevou a i se statutem studenta. Odložte si rozhodnutí, co dál, o jeden rok! Další vysokoškolské studium nebo práce Vám neutečou… Studujte pomaturitní jazykové kurzy – studium se statutem studenta beze stresu, plné zábavy a přitom skvělá příprava na další vysokoškolské studium nebo do praxe! Intenzivně se v BOHEMIA INSTITUTU můžete věnovat nejen …

číst více
Češi se zhoršili v angličtině, vyplývá z průzkumu

Češi se zhoršili v angličtině, vyplývá z průzkumu

Češi se v ovládání angličtiny zhoršili. Podle průzkumu globální vzdělávací společnosti EF Education First se v žebříčku států, jejichž obyvatelé mají angličtinu jako druhý jazyk, Česká republika propadla z loňského 20. místa na letošní 23. Závěry průzkumu a podoba žebříčku se odvíjely od výsledků testů více než milionu dospělých lidí ve stovce různých států, kde je angličtina druhým …

číst více
Středoškoláci si na letní škole vyzkouší hackovat počítač nebo učit stroje

Středoškoláci si na letní škole vyzkouší hackovat počítač nebo učit stroje

V srpnu se německé město Ostritz otevře středoškolákům z Česka, Saska a Polska. Čeští studenti si se svými zahraničními kolegy v rámci Evropské školy talentů, pořádané Fraunhoferovou společností, budou moci vyzkoušet třeba počítačové hackování nebo optické experimenty. Bavorský rodák Joseph von Fraunhofer byl už od mládí špičkou v oboru optiky. Za svůj krátký život sestavil řadu revolučních přístrojů, například speciální …

číst více