Letní škola o nacionalismu, náboženství a násilí

11. 3. 2014 | Aktuality

Univerzita Karlova v Praze a International Hellenic University v Soluni ve spolupráci s LSEE – Research on South Eastern Europe a PRIO – The Peace Research Institute Oslo pořádají druhý ročník letní školy o nacionalismu, náboženství a násilí. Bude se konat od 23. června do 4. července 2014 na půdě Univerzity Karlovy.

Letní škola soustředí svá hlavní témata do čtyřech bloků: násilí a genocida, nacionalismus a náboženství, instituce a politika, a paměť z interdiscipli­nárního hlediska. Přihlásit se mohou všichni studenti a absolventi vysokých škol, ale program je zaměřen zejména na studenty a absolventy politických věd, historie, antropologie, mezinárodních vztahů, mezinárodního práva, žurnalistiky a dalších souvisejících o­borů.

Výuka bude probíhat v angličtině a povedou ji univerzitní výzkumníci například z Oxfordu, New York University nebo London School of Economics.

Vedle výuky jsou také naplánovány výlety na pražská památná místa, do výzkumných center a do mezinárodních institucí. Pro bližší informace o programu navštivte webové stránky letní školy.

Školné je 750 euro, studenti International Hellenic University, Karlovy Univerzity a účastníci předešlého ročníku letní školy mají 20% slevu.

V případě, že se chcete přihlásit, pošlete životopis, motivační dopis, potvrzení o studiu nebo o promoci a doklad o dostatečné znalosti anglického jazyka.

Jakékoliv dotazy posílejte na nrvsschool@fsv.cuni.cz a sledujte stránku letní školy na Facebooku.

Zdroj obrázku: nrvsschool.fsv­.cuni.cz

Další články k tématu

Češi se zhoršili v angličtině. Slováci se naopak zlepšili

Česko se letos propadlo v mezinárodním srovnání znalosti angličtiny. Mezi 113 zeměmi světa hodnocenými v rámci English Proficiency Index (EPI) skončilo na 26. místě. Ve srovnání s loňským hodnocením si tak o tři příčky pohoršilo. Zlepšení naopak zaznamenali Slováci, kteří předběhli Čechy a skončili 18. „Přestože se dlouhodobě diskutuje o nízké úrovni výuky angličtiny na základních školách, […]

číst více

Sedm způsobů, jak být o prázdninách produktivní

Pokud máte do budoucna smělé plány a vysnili jste si zářnou kariéru, prázdniny jsou ideální čas na to, proměnit sny v realitu. Stačí jen neotálet a někde začít. Třeba na brigádě, letní škole nebo na úpatí hory, jejíž vrchol vám už dlouho nedává spát. Najděte si letní brigádu Najít si při studiu brigádu v oboru, ve kterém […]

číst více

Program prince Philipa učí studenty mimo školní lavice

V květnu Česko navštívil princ Edward, bratr současného krále Velké Británie Karla III. Jeho kroky zamířily mimo jiné za účastníky programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, který v roce 1956 založil jeho otec princ Philip. Od roku 1995 se do programu mohou zapojovat i čeští studenti ve věku 13 až 24 let. Cílem programu je rozvíjet schopnosti žáků […]

číst více