Letní škola migračních studií na Jihočeské univerzitě

31. 8. 2012 | Tiskové zprávy

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity hostí v týdnu od 3. do 7. 9. 2012 Letní školu migračních studií. V rámci 4. ročníku Letní školy migračních studií, kterou v letošním roce organizuje IOM – Mezinárodní organizace pro migraci a Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity, bude mít 40 studentů z České republiky a více než deseti zemí světa (Slovenska, Itálie, Polska, Německa, Rumunska, Finska, Mexika, Gruzie, Ukrajiny, Albánie, Ugandy, Ruska a Švýcarska) jedinečnou možnost zúčastnit se přednášek, workshopů či panelových diskuzí na téma integrace, migrace a klimatické změny, genderu či boje proti obchodování s lidmi. Doplňující aktivity však pokrývají i další témata spojená s migrací nejen v ČR.

Slavnostní zahájení Letní školy se uskuteční v pondělí 3. 9. 2012 od 14:00 v obřadním sále českobudějovické radnice za účasti pana Juraje Thomy, primátora Českých Budějovic, prof. Libora Grubhoffera, rektora Jihočeské univerzity, a paní Lucie Sládkové, ředitelky IOM Mezinárodní organizace pro migraci v Praze.

Během Letní školy vystoupí například kulturní atašé Velvyslanectví Spojených Států Amerických v České republice Sherry Keneson-Hall, Lori M. Hunter z University of Colorado, Dušan Drbohlav z Karlovy univerzity, Salim Murad z Jihočeské univerzity, zástupci organizací pracujících s migranty v Českých Budějovicích a Ministerstva vnitra a další odborníci. Letní škola migračních studií se koná za finanční podpory Velvyslanectví Spojených Států Amerických v České republice.

Program a další informace o Letní škole migračních studií naleznete na webových stránkách IOM: http://www.iom.cz/…studies-2012

Kontaktní osoba:
Anna Maršíková