Jak získat vysněné zaměstnání? Nebát se, radí na Jobs Expo

Přemýšlíte, kam budou směřovat vaše kroky po škole, nebo se chcete zapojit do pracovního procesu už během studia? Důležité je si ujasnit, jakým směrem se chcete kariérně ubírat a ideálně si i zvolit konkrétní firmu. Pak už máte napůl vyhráno. To, že firma aktuálně nevypisuje výběrové řízení na vaši vysněnou pozici, nemusí totiž být určující.

V pražské Incheba aréně se letos uskutečnil už osmý ročník veletrhu zaměstnavatelů Jobs Expo. Návštěvníci si mohli popovídat přímo se zástupci firem a případně jim rovnou zanechat životopis. Vybírat si mohli z pestré nabídky zaměstnavatelů: od různých ministerstev, až po obchodní řetězce, nebo designové studio. Tentokrát tam mohli potkat i nás z týmu VysokeSkoly.cz.

Každá z firem měla pro zájemce připravený seznam aktuálně otevřených pozic, mezi kterými převládala poptávka po marketingových specialistech a techniků z oblasti IT. V současné době, kdy se nezaměstnanost pohybuje jen něco málo přes dvě procenta začínají však zaměstnavatelé být mnohem vstřícnější k čerstvým absolventům i lidem, kteří neměli zatím čas nasbírat roky zkušeností. To potvrdili i vystavující z řad zaměstnavatelů. „V naší firmě máme 30 % lektorských pozic vyhrazených právě pro začínající lektory a ty, kteří ještě nezískali pedagogické minimum,“ vysvětluje zástupkyně jazykové školy Skřivánek.

Hlavní je prostě někde začít. Řada firem nabízí stáže, které fungují jako skvělý odrazový můstek pro studenty i absolventy. Stáže bývají zpravidla neplacené, ale jsou často jedinou možností, jak se na danou pozici dostat. „Na některé pozice ani nevypisujeme výběrové řízení, protože jsou obsazovány stážisty, které po několika měsících přijmeme,“ potvrzuje personalistka z mediálního domu Economia.

JobsExpo 2018

I když tedy nenajdete v inzerátech to, po čem nejvíc toužíte, nebojte se i přes to oslovit vybranou firmu a nabídnout se jako stážista. Může to být

Veletrh samozřejmě necílil jen na studenty a absolventy. Důležitým tématem bylo také další vzdělávání a nabídky rekvalifikace. U našeho stánku jste si například mohli vyplnit test, který odhalí vaše studijní předpoklady a může pomoci i při zhodnocování vašich silných i slabých stránek.

y a absolventy. Důležitým tématem bylo také další vzdělávání a nabídky rekvalifikace. U našeho stánku jste si například mohli vyplnit test, který odhalí vaše studijní předpoklady a může pomoci i při zhodnocování vašich silných i slabých stránek.

„Podstatné je si uvědomit, že nikdy není pozdě začít,“ říká paní Žofie, která si pomocí našeho testu potvrdila, že tím pravým oborem pro ni je archivnictví a v budoucnu se mu hodlá věnovat na univerzitě třetího věku.


schroderova@vysokeskoly.cz

Další články k tématu

Pozvánka na veletrh JOBS EXPO a EDUCA EXPO 2018

Pozvánka na veletrh JOBS EXPO a EDUCA EXPO 2018

Nemáte práci nebo hledáte lepší? Chcete prohloubit Vaše vzdělání? Řešení nabídne veletrh JOBS EXPO a sekce EDUCA EXPO. Připravujeme 8. ročník mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí a vzdělávání, uskuteční se na pražském Výstavišti v Holešovicích v termínu od 8. do 9.bžezna 2018. Jde o ojedinělou příležitost na jedné straně pro zaměstnavatele a na straně druhé pro …

číst více
HLEDÁME DO TÝMU: Talentovaného Account Managera pro VysokeSkoly.cz

HLEDÁME DO TÝMU: Talentovaného Account Managera pro VysokeSkoly.cz

Chceš se stát Account Managerem v oblasti vysokých škol? Pro portál VysokeSkoly.cz, který je mediální jedničkou na trhu pro výběr studia na vysoké škole hledáme člověka, který umí naslouchat, nabídnout vhodné řešení a uspokojit tak potřeby našich zákazníků z oblasti vzdělávání. Pro takového profíka máme připravený maximální podporu a motivující odměňování. Vše je možné. Záleží jen, jaké …

číst více
Nechtějí mi zaplatit brigádu – co s tím?

Nechtějí mi zaplatit brigádu – co s tím?

Celé prázdniny pracujete a plánujete, co s vydělanými penězi uděláte. Pak ale výplata nepřichází a vy si nevíte rady? Poradíme vám. Mějte smlouvu Teď už je asi pozdě vám radit, abyste nepracovali načerno. Se smlouvou, kde máte stanovenou mzdu a termín její výplaty, se vám nezaplacené peníze budou vymáhat – pochopitelně – mnohem snáze. Zkuste …

číst více