Inovační hackathon pomůže vylepšit vzdělávání

23. 2. 2021 | Tiskové zprávy

„Pojďte s námi inovovat vzdělávání!“ Tak vyzývají k účasti na online akci UniHack 2021 její organizátoři. Mezinárodní inovační hackathon chce spojit studenty, akademiky a odborníky s cílem vylepšit vzdělávací systém. Inovace by měly pomoci studentům i univerzitám a to nejen s problémy přesunu do online režimu v důsledku probíhající pandemie. Akci pořádá Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve spolupráci s prg.ai, Unico.ai a CEE Hacks ve dnech 5. až 7. března.

 

Vzdělávání ve školství v době pandemie je jedním z nejkontroverznějších témat jak na politické, tak na veřejné scéně. Je třeba dát prostor zkušenostem a znalostem studentů, absolventů vysokých škol a expertů v oblasti školství, aby pomohli školský vzdělávací systém zefektivnit a zvýšit úroveň vzdělávání. FIT ČVUT proto na základě zkušeností z prvního inovačního online hackathonu UniHack 2020 pořádá druhý ročník, kde chce dále rozpracovat nápady na zlepšení stávajícího systému.

 

ČVUT_FIT_Unihack_2021Ideathon neboli ideový hackathon UniHack 2021 je příležitost pro instituce či subjekty přednést inovátorům problém v definovaných oblastech a ti vymyslí vhodné řešení, které bude implementovatelné do praxe. Výsledkem budou nové nápady na vylepšení zavedeného vzdělávacího systému a školství. Jako témata projektů organizátoři zvolili kromě inovací pro samotné univerzity také inovace pro absolventy. Tématy budou: Skills and learning certificates, Matchmaking and exchanging knowledge a Project based learning. Vítězné týmy v jednotlivých kategoriích získají ceny v celkové hodnotě 40 000 Kč.

 

„UniHack není klasický hackathon. Používáme pro něj spíše označení ideový hackathon neboli ideathon, protože si klade za cíl přinést nové nápady a změnit stávající přístupy. Zúčastnit se jej může kdokoli, nejen programátoři a vývojáři. Cílíme i na umělce, designéry, lidi z marketingu, psychology, architekty nebo ekonomy,“ říká Pavel Kordík, proděkan pro spolupráci s průmyslem FIT ČVUT a jeden ze spoluorganizátorů akce. „Chceme, aby se na budoucnosti vzdělávání v ČR podíleli jak studenti, tak experti ze širokého spektra oborů a aby nové nápady byly plnohodnotně využitelné i pro studenty mimo informatické obory,“ dodává.

Účastníkům ideathonu budou k dispozici mentoři z řad odborníků z praxe, kteří pomohou s nasměrováním nápadů a jejich prezentací. Jako motivace inovátorům poslouží kromě možnosti poznat zkušené experty také následné uplatnění na navazujících projektech i možné ocenění od organizátorů či partnerů akce. Zapojit se může každý. Stačí přihlásit sebe nebo svůj tým do 4. 3. 2021 na unihack.cz. Celá akce proběhne v anglickém jazyce.

Další články k tématu

2v1: Na ČVUT můžete získat dva doktorské tituly v rámci jednoho studia

2v1: Na ČVUT můžete získat dva doktorské tituly v rámci jednoho studia

Fakulta informačních technologií na pražském ČVUT nedávno navázala spolupráci s belgickou univerzitou v Antverpách. Zajistila tím svým studentům možnost absolvovat takzvaný dvojitý doktorský studijní program. Doktorandi díky tomu budou moct studovat na obou školách zároveň a na konci studia  získají hned dva doktorské tituly. V praxi to bude fungovat tak, že si univerzity navzájem uznají …

číst více
Škola budoucnosti. ČVUT otevírá nové specializace v oblasti IT

Škola budoucnosti. ČVUT otevírá nové specializace v oblasti IT

České vysoké učení technické, konkrétně Fakulta informačních technologií (FIT ČVUT), nabízí hned 10 nových bakalářských specializací v oblasti IT. Vyučovat bude takové obory, jako je umělá inteligence, manažerská informatika nebo počítačová bezpečnost. FIT ČVUT tak pokračuje v modernizaci po nedávné aktualizaci magisterského programu na devět specializací. „Informační technologie jsou odvětvím, které zažívá pokrok téměř denně. Naše fakulta proto …

číst více
ČVUT má připravených 200 plicních ventilátorů pro české nemocnice

ČVUT má připravených 200 plicních ventilátorů pro české nemocnice

Plicní ventilátory CoroVent, na něž se složili občané a firmy ve veřejné sbírce na jaře tohoto roku, jsou připraveny k dodání do českých nemocnic. Pro účely distribuce byla na webových stránkách ČVUT v Praze zřízena stránka s jednoduchým formulářem, po jehož vyplnění a zhodnocení možností bude CoroVent dodán do příslušného zařízení. V případě, že zájem přesáhne dostupný počet ventilátorů, …

číst více