Festival MUNI 100: Masarykova Univerzita slaví sto let od svého založení

13. 5. 2019 | Aktuality

demonstrace-za-univerzitu_1913

Historicky druhá česká univerzita vznikla 28. ledna 1919 se čtyřmi fakultami – filozofickou, lékařskou, právnickou a přírodovědeckou. Dnes má Masarykova univerzita 9 fakult a nabízí 600 studijních oborů. 100 let své existence brněnská univerzita oslavuje od ledna speciálním programem, který vyvrcholí kulturním festivalem pro studenty i veřejnost na brněnském výstavišti.

Festival MUNI 100 vypukne 15. června ve 14 hodin a nabídne bohatý program plný koncertů, divadelních představení i soutěží. Během dne se mimo jiné představí symfonický orchestr Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Divadlo Bolka Polívky, VUS Ondráš a DJ Jindra Eliáš. Zlatým hřebem večera by měl být koncert Vojtěcha Dyka & B-Side Band. Festivalem bude provázet moderátor Ondřej Sokol.

Kromě kulturního programu budou mít účastníci festival možnost shlédnout prezentace studentských spolků a jednotlivých fakult a pracovišť Masarykovy univerzity. Zájemcům o studiu na MUNI se tak otevírá příležitost zjistit více informací o různých katedrách na jednom místě. Na výstavišti bude připraven i rozmanitý program pro děti ve spolupráci s Českou televizí, vědeckým parkem VIDA, zábavním parkem Bongo či se ZOO Brno.

Na festivalu se také představí několik brněnských gastronomických podniků včetně známého Baru, který neexistuje, bistra Forky’s, pivovaru Starobrno či Kafe & Kobliha Brno a jejich ručně dělané koblihy. V nabídce nebudou chybět ani populární FÆNCY FRIES, řemeslné zmrzliny Božský kopeček nebo výběrová káva z pražírny Rebelbean.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Festival je určený široké veřejnosti. Studenti, absolventi a zaměstnanci MUNI si mohou vstupenky pro sebe a své rodinné příslušníky koupit v Obchodním centru Masarykovy univerzity, v Univerzitním kině Scala nebo v Univerzitním kampusu Bohunice. Ostatní mohou zakoupit vstupenky v síti Ticketportal buď online, nebo na prodejních místech. Lístky na festival budou k prodeji i v den akce na místě, při včasném nákupu je však uplatněno snížené vstupné.

Další články k tématu

Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Centrum RECETOX, součást Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, se v budoucnu promění ve špičkové evropské výzkumné centrum. Zkoumat bude faktory ovlivňující zdraví i to, proč naše společnost stárne. “Za dlouhodobě rostoucím výskytem chronických onemocnění je třeba hledat kombinaci genetických a environmentálních faktorů zahrnujících sociální prostředí, životní styl jedince, výživu, pití alkoholu nebo kouření, jeho fyzickou aktivitu, …

číst více
Science slam MUNI: Vědci se představí jako showmani na pódiu

Science slam MUNI: Vědci se představí jako showmani na pódiu

Masarykova univerzita letos pořádá už jedenáctý ročník akce s názvem Science slam. Při ní již tradičně dostanou začínající i zkušení vědci příležitost představit svou práci širokému publiku. Slam má formu krátkých, zábavně pojatých vystoupení, během nichž vědci představí svou aktuální práci. Publikum následně hlasuje pro ten nejlepší projekt. Diváky i soutěžící tento rok čeká změna …

číst více
Masarykova univerzita chce vaši krev! Pro dobrou věc

Masarykova univerzita chce vaši krev! Pro dobrou věc

V rámci oslav 100 let své existence pořádá brněnská Masarykova univerzita speciální akci, kterou chce přilákat nové dárce krve. Do 100 litrů krve DÍKY MUNI se mohou zapojit jak stávající studenti univerzity a její absolventi, tak i široká veřejnost. K odběrům se musíte předem registrovat, a to mezi 23. říjnem až 14. listopadem. Cílem akce je …

číst více