Festival MUNI 100: Masarykova Univerzita slaví sto let od svého založení

13. 5. 2019 | Aktuality

demonstrace-za-univerzitu_1913

Historicky druhá česká univerzita vznikla 28. ledna 1919 se čtyřmi fakultami – filozofickou, lékařskou, právnickou a přírodovědeckou. Dnes má Masarykova univerzita 9 fakult a nabízí 600 studijních oborů. 100 let své existence brněnská univerzita oslavuje od ledna speciálním programem, který vyvrcholí kulturním festivalem pro studenty i veřejnost na brněnském výstavišti.

Festival MUNI 100 vypukne 15. června ve 14 hodin a nabídne bohatý program plný koncertů, divadelních představení i soutěží. Během dne se mimo jiné představí symfonický orchestr Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Divadlo Bolka Polívky, VUS Ondráš a DJ Jindra Eliáš. Zlatým hřebem večera by měl být koncert Vojtěcha Dyka & B-Side Band. Festivalem bude provázet moderátor Ondřej Sokol.

Kromě kulturního programu budou mít účastníci festival možnost shlédnout prezentace studentských spolků a jednotlivých fakult a pracovišť Masarykovy univerzity. Zájemcům o studiu na MUNI se tak otevírá příležitost zjistit více informací o různých katedrách na jednom místě. Na výstavišti bude připraven i rozmanitý program pro děti ve spolupráci s Českou televizí, vědeckým parkem VIDA, zábavním parkem Bongo či se ZOO Brno.

Na festivalu se také představí několik brněnských gastronomických podniků včetně známého Baru, který neexistuje, bistra Forky’s, pivovaru Starobrno či Kafe & Kobliha Brno a jejich ručně dělané koblihy. V nabídce nebudou chybět ani populární FÆNCY FRIES, řemeslné zmrzliny Božský kopeček nebo výběrová káva z pražírny Rebelbean.

Líbí se Vám naše stránky?


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Festival je určený široké veřejnosti. Studenti, absolventi a zaměstnanci MUNI si mohou vstupenky pro sebe a své rodinné příslušníky koupit v Obchodním centru Masarykovy univerzity, v Univerzitním kině Scala nebo v Univerzitním kampusu Bohunice. Ostatní mohou zakoupit vstupenky v síti Ticketportal buď online, nebo na prodejních místech. Lístky na festival budou k prodeji i v den akce na místě, při včasném nákupu je však uplatněno snížené vstupné.

Další články k tématu

Volitelné předměty na MUNI: Naučte se na snowboardu či jazyk starodávné říše

Volitelné předměty na MUNI: Naučte se na snowboardu či jazyk starodávné říše

Pro studenty Masarykovy univerzity začala registrace do předmětů pro nadcházející zimní semestr. Kromě povinných a povinně volitelných předmětů připravila škola pestrou nabídku těch volitelných. V ní najdou studenti vše od jazyků a kultury až po sportovní předměty. V letošní jazykové nabídce najdou studenti Masaryčky online kurz angličtiny, kurzy pro začátečníky, a dokonce i kurzu Akkadštiny, …

číst více
Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Centrum RECETOX, součást Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, se v budoucnu promění ve špičkové evropské výzkumné centrum. Zkoumat bude faktory ovlivňující zdraví i to, proč naše společnost stárne. “Za dlouhodobě rostoucím výskytem chronických onemocnění je třeba hledat kombinaci genetických a environmentálních faktorů zahrnujících sociální prostředí, životní styl jedince, výživu, pití alkoholu nebo kouření, jeho fyzickou aktivitu, …

číst více
Čím více děti ve škole mluví, tím lepší jsou jejich znalosti

Čím více děti ve škole mluví, tím lepší jsou jejich znalosti

Výzkumníci z Filozofické fakulty Masarykovy univerzity zjišťovali pravdivost tvrzení, že k získání znalostí dětem pomáhá o probírané látce hovořit. Do výzkumu se zapojilo přes 600 žáků devátých ročníků základních škol. Výzkumníci měřili délky jednotlivých promluv žáků a také to, jak často mladí studenti vznášejí své argumenty. Pomáhala jim s tím speciální mobilní aplikace EduCoM, která …

číst více