Fakulta rybářství a ochrany vod otevírá obor v angličtině

23. 7. 2013 | Aktuality

Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pro zájem zahraničních studentů otevírá v akademickém roce 2013/2014 navazující magisterský studijní program Zootechnics, obor Aquaculture, který je vyučován v anglickém jazyce.

Navazující magisterské studium oboru Aquaculture si klade za cíl připravit odborníky se znalostmi z různých oblastí chovu ryb a rybářství včetně problematiky vodní toxikologie, chemických procesů ve vodním prostředí a chemie látek zatěžujících vodní prostředí. Studenti se mohou hlouběji profilovat v oblasti genetiky a reprodukce ryb nebo speciálních akvakulturách. Absolventi budou schopni své znalosti využít i v klimaticky odlišných podmínkách a u jiných druhů ryb a vodních organismů.

O zmiňovaný obor už projevilo zájem šest zahraničních uchazečů, a to z Turecka, Ukrajiny a Nigérie.

Zdroj: tisková zpráva
Foto: www.jcu.cz

Další články k tématu

ŽEBŘÍČEK: Jihočeská univerzita je nejlepší mladou vysokou školou v Česku

ŽEBŘÍČEK: Jihočeská univerzita je nejlepší mladou vysokou školou v Česku

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích se umístila na prvním místě mezi českými univerzitami v žebříčku The Times Higher Education (THE) Young University Rankings, který hodnotí školy s historií ne delší než 50 let. Je to letošní druhý úspěch této mladé školy, která byla založena v roce 1991. V dubnu ji Rada pro výzkum, vývoj a inovace ocenila jako nejlepší porevoluční …

číst více