Ekonomové z VŠB se stěhují z centra města do kampusu

21. 6. 2018 | Aktuality

Studenti Ekonomické fakulty Vysoké školy Báňské se budou stěhovat z centra Ostravy do kampusu v městské části Poruba. Oznámil to rektor univerzity Václav Snášel.

Rektorovo rozhodnutí padlo na základě ekonomických analýz, rozvahy organizační náročnosti a několika průzkumů a dotazníků, které vyplňovali samotní studenti a zaměstnanci univerzity. Důvodem stěhování jsou tedy provozní úspory a snaha o větší propojení Ekonomické fakulty s ostatními částmi školy. Pozitiva budou modernější prostředí a vybavenost fakulty. Do budoucna si od tohoto rozhodnutí škola slibuje také rozvoj nových studijních programů.

 

vsb

 

O záměru stěhování se jednalo již před deseti lety, kdy v čele vedení VŠB stál současný hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Tehdy však převládl názor, že není dobré, aby z centra města zmizelo přes tři tisíce mladých lidí a zaměstnanců fakulty. Současný primátor Ostravy Tomáš Macura stále upřednostňuje, aby se investovalo do rekonstrukce budovy, ve které fakulta sídlí. Tato rekonstrukce by však pro všechny znamenala stěhování do náhradních prostor. A vzhledem k tomu, že je současná budova na Sokolské třídě národně chráněnou památkou, byla by i tato varianta velice komplikovaná.

Rozhodnutí rektora je tedy již definitivní a nová budova bude v kampusu stát do konce roku 2022.

Zdroje: vsb.cz, moravskoslezky.denik.cz.

Další články k tématu

Budějovická VŠTE se rozroste o další budovu, plánuje do ní investovat 6 milionů

Budějovická VŠTE se rozroste o další budovu, plánuje do ní investovat 6 milionů

Od září se někteří studenti Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích budou učit v nové budově. Prostory budou vyhrazeny pro Ústav podnikové strategie, který se odstěhuje z kampusu v Okružní.   „Ústav podnikové strategie je humanitněji zaměřený, a proto nepotřebuje odborné zázemí laboratoří, které v kampusu za desítky milionů korun stále rozšiřujeme pro Ústav technicko-technologický,“ vysvětlil …

číst více
OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

OBOROVÝ SERIÁL – kam se hlásit, když chci chránit životní prostředí – část I

Pokud vám není lhostejné, co se děje s přírodou kolem vás a chtěli byste se nějak aktivně zapojit do její ochrany, máte na výběr z mnoha vysokoškolských oborů, které vás na tuto profesní dráhu připraví. A protože oborů zabývajících se ekologií a enviromentalistikou je opravdu hodně, připravili jsme pro vás hned dva přehledy.  V prvním díle se mimo …

číst více