Druhé kolo přijímaček na VOŠ restaurátorské v Brně

5. 7. 2013 | Aktuality

Dobrá zpráva pro maturanty, kteří se letos nedostali na vyšší nebo vysokou školu! Vyšší odborná škola restaurátorská v Brně vypisuje druhé kolo výběrového řízení, a to hned na dva obory.

Prvním z nich je Konzervování a restaurování keramiky, druhým Konzervování a restaurování malířských a dekorativních technik. Termín pro odevzdání přihlášek je 16. srpna 2013, samotné přijímací řízení pak proběhne na Konzervování a restaurování keramiky 27. srpna 2013 a na Konzervování a restaurování malířských a dekorativních technik 27. a 28. srpna 2013.

Součástí přijímací zkoušky pro oba obory je test z dějin výtvarné kultury a řemesla a test z cizího jazyka (anglického nebo německého). Vedle testu přijímací zkouška na obor Konzervování a restaurování keramiky obsahuje kresebný úkol, modelování zátiší a pohovor. Součástí přijímaček na obor Konzervování a restaurování malířských a dekorativních technik je kromě písemného testu kresebný úkol, modelování zátiší, pohovor a esej.

Zdroj: http://www.ssudbrno.cz/ Zdroj obrázku: http://www.ssudbrno.cz

Další články k tématu

Ještě není pozdě na přihlášku aneb které VŠ ještě berou

Ještě není pozdě na přihlášku aneb které VŠ ještě berou

Mysleli jste si, že už to nestihnete? Omyl! Ten správný čas na podání přihlášky uzrál právě teď. Řada vysokých škol po celém Česku totiž stále přijímá přihlášky zájemců o studium. Výběr už sice není tak široký jako v březnu, přesto je v nabídce spousta oborů, které stojí za pozornost. Takže zbývá zodpovědět otázku: Kam to …