Druhá šance pro zájemce o studium na FRRMS MENDELU

23. 4. 2012 | Aktuality

Děkanka Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií (FRRMS) Mendelovy univerzity v Brně rozhodla o prodloužení nejzazšího termínu podávání přihlášek k bakalářskému i navazujícímu magisterskému studiu na této fakultě. Ten stanovila na 13. května 2012.

V příštím akademickém roce fakulta nabízí následující studijní obory:

Bakalářské studium:

• Regionální rozvoj
  • Regional Development
  • Mezinárodní rozvojová studia
  • International Development Studies

Navazující magisterské studium:

• Regionální rozvoj
  • Regional Development

Přijímací zkoušky se na FRMMS uskuteční ve dnech 11. – 15. června 2012 (přesný termín konání přijímací zkoušky bude zaslán každému uchazeči poštou v druhé polovině května 2012). Zkoušky k bakalářskému studiu tvoří jazykový test z angličtiny nebo němčiny a z testu studijních předpokladů. Fakulta neakceptuje výsledky Scio testů ani žádné jazykové certifikáty. Od budoucích studentů magisterského cyklu se pak očekává úspěšné zvládnutí zkoušky z regionální ekonomiky a politiky a také ze sociologie a péče o životní prostředí. Navíc musejí předložit blíže specifikovaný seznam přečtené doporučené literatury.

A pokud jste nestihli den otevřených dveří, nemusíte zoufat. Přestože ten oficiální, orientovaný na nadcházející akademický rok je na této fakultě již minulostí, její zástupci jsou ochotni pro větší skupinu zájemců takový den znovu neoficiálně zorganizovat. Je k tomu jen potřeba domluvit se s kamarády či stejně „laděnými“ spolužáky a prohlídku si domluvit.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.