Doktorandské studium na Fakultě humanitních studií v Plzni akreditováno

3. 10. 2003 | Aktuality

Studenti Fakulty humanitních studií Západočeské univerzity již letos budou moci pokračovat v doktorandském studiu přímo v Plzni. Nebudou tedy muset dojíždět jinam, jak tomu bylo až doposud.

Fakulta získala akreditaci v oboru teorie a dějiny vědy. Stává se tak pátou ze sedmi fakult ZČU, kde je možné získat doktorský titul Ph.D. Garantem studia bude katedra filozofie. Zájemci mohou studovat jak interní, tak i externí formou. Přesné datum zahájení výuky jako i počet studentů, kteří budou moci být na studium přijati, zatím není znám.

Kromě toho fakulta získala také akreditaci na výuku magisterského studia politologie, které bylo do nynějšího akademického roku možné studovat pouze v bakalářském cyklu.

Zdroj: ČTK