Do boje s dezinformacemi se na obrazovkách ČT zapojí i studenti MUNI

21. 8. 2019 | Aktuality

studenti pomhají s pořademV podzimním programu České televize se objeví i pořad, na kterém se podílí studenti katedry politologie Masarykovy univerzity. Název pořadu zní To se ví a jeho cílem je zábavným způsobem upozorňovat na dezinformace, které kolují mezi lidmi.

V rámci každého dílu budou dva týmy reagovat na otázky týkající se aktuálních mediálních kauz a ustálených dezinformací. Moderátorem bude Tomáš Měcháček a jako kapitáni týmů se představí Aleš Háma a Halina Pawlovská. Úkolem soutěžících bude pokusit se odhalit, které zprávy, fotografie, videa a články v médiích jsou pravdivé a které nikoliv.

Program má v sobě kombinovat osvětu i humor. “Pořad by měl v první řadě bavit, myslíme ale i na to, aby divákům rozšířil obzory, co se týká mediální gramotnosti. Odlehčenou formou se chceme pokusit rozkrýt pozadí notoricky šířených mýtů, dezinformací a hoaxů, se kterými se potkáváme téměř všude. Ať už jde o politiku, lifestyle, bulvár, sociální sítě a podobně,” vysvětlila Lucie Kapounová, kreativní producentka České televize.

Studenti z Masarykovy univerzity se na tvorbě pořadu budou podílet jako rešeršisté pomáhající vyhledat konkrétní informace.

První díl můžete shlédnout už v neděli 15. září po pořadu 168 hodin. Česká televize zatím plánuje odvysílat dvanáct dílů.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: muni.cz

Další články k tématu

Úniková hra českých studentů uspěla v USA

Úniková hra českých studentů uspěla v USA

Studenti politologie z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity vymysleli únikovou hru, která získala druhé místo v celosvětovém finále soutěže Peer-to-Peer: Facebook Global Digital Challenge. Porazili tak stovky studentských projektů z celého světa. Studentský tým, pod vedením pedagogů Miloše Gregora a Petry Vejvodové, představil ve Spojených státech únikovou hru s názvem Fakescape. Ta má naučit mladé lidi, jak se …

číst více
Obléknout se do barev Masarykovy univerzity můžete nově i v Telči

Obléknout se do barev Masarykovy univerzity můžete nově i v Telči

Nejenom v Brně nyní najdete obchod nabízející trička, mikiny a další merch Masarykovy univerzity. K původnímu obchodu sídlícímu v útrobách brněnského kina Scala nyní přibyl další ve 100 kilometrů vzdálené Telči. „Spuštěním Munishopu v Telči reagujeme především na poptávku našich návštěvníků. Jde ale i o prezentaci univerzitní značky v místě, které patří v letních měsících …

číst více
Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Masarykova univerzita bude zkoumat, jak souvisí životní styl a prostředí s nemocemi

Centrum RECETOX, součást Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, se v budoucnu promění ve špičkové evropské výzkumné centrum. Zkoumat bude faktory ovlivňující zdraví i to, proč naše společnost stárne. “Za dlouhodobě rostoucím výskytem chronických onemocnění je třeba hledat kombinaci genetických a environmentálních faktorů zahrnujících sociální prostředí, životní styl jedince, výživu, pití alkoholu nebo kouření, jeho fyzickou aktivitu, …

číst více