Díky UPOL můžete sosat informace i o prázdninách. Na letních školách!

9. 7. 2019 | Aktuality

shutterstock_255875545Vzdělávat se můžete i o prázdninách. Třeba na některé z letních škol Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), která jich každoročně pořádá hned několik, přičemž každá ze škol je jinak zaměřená. My jsme pro vás vybrali tři školy, na které je stále možné se hlásit. Pozor! Nejbližší uzávěrka je už 10.7.

Své mozkové buňky můžete procvičit třeba na červencové Letní filosofické škole, jejíž program se uskuteční ve Velkých Losinách. Přihlášku nevyžadují, takže si můžete přijít zafilosovat jen tak, pokud budete  mít cestu kolem.

Stálicí na menu olomoucké prázdninové nabídky je Letní škola bohemistiky. Té se účastní primárně učitelé středních a základních škol, ale přínosná je pro všechny, které živí český jazyk – třeba redaktory nebo knihovníky. Přihlášky můžete podávat do konce července.

Seznam námi doporučených škol uzavírá Letní škola výchovy k občanství, kde se účastníci podívají na historii občanské společnosti v Česku. Hlásit se můžete jen do 10. července.

Letní školy jsou určeny nejen českým zájemcům ale i cizincům. Můžete se tak něco naučit a zároveň si najít nové kamarády za hranicemi naší země. Zahraniční vystupující budou i v řadách vyučujících. Více informací najdete zde, zde a zde.

Zdroj: Novinky.cz, UPOL

Další články k tématu

Rektor UPOL rezignuje, můžou za to spory ohledně nového vědeckého institutu

Rektor UPOL rezignuje, můžou za to spory ohledně nového vědeckého institutu

Rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller rezignoval na svou funkci. Vedení školy plánuje opustit k dubnu příštího roku. Důvodem je spor o fungování nového Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií (CATRIN). Miller totiž slíbil, že institut bude plně funkční k 1. lednu 2021. To se ale nestane. Brání tomu zejména spory vedení univerzity s Přírodovědeckou fakultou. CATRIN schválil …

číst více
Vrcholový sport a studium na VŠ? Univerzita Palackého otevírá nový obor, kde studenti zvládnou obojí

Vrcholový sport a studium na VŠ? Univerzita Palackého otevírá nový obor, kde studenti zvládnou obojí

Většina vrcholových sportovců končí kariéru, když je jim mezi 25 až 35 lety. Jenže co potom? Největší část svého času sportovci obětují tréninkům, a tak už jim ho moc nezbývá na to, aby si osvojili i další dovednosti, které by je i po skončení kariéry mohly uživit. Málokterá vysoká škola totiž nabízí tak flexibilní programy, …

číst více
Univerzita Palackého v Olomouci má nového rektora

Univerzita Palackého v Olomouci má nového rektora

Akademický senát olomoucké univerzity si zvolil nové vedení. Poté, co v prosinci odstoupil rektor Jaroslav Miller, zasedne ve vedení Univerzity Palackého Martin Procházka. Rektorem bude až do roku 2025. Miller, který měl školu vést ještě další dva roky, rezignoval kvůli sporům ohledně nového vědeckého ústavu CATRIN. Projekt měl být realizován k 1. lednu letošního roku. Zejména kvůli …

číst více