Díky UPOL můžete sosat informace i o prázdninách. Na letních školách!

9. 7. 2019 | Aktuality

shutterstock_255875545Vzdělávat se můžete i o prázdninách. Třeba na některé z letních škol Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL), která jich každoročně pořádá hned několik, přičemž každá ze škol je jinak zaměřená. My jsme pro vás vybrali tři školy, na které je stále možné se hlásit. Pozor! Nejbližší uzávěrka je už 10.7.

Své mozkové buňky můžete procvičit třeba na červencové Letní filosofické škole, jejíž program se uskuteční ve Velkých Losinách. Přihlášku nevyžadují, takže si můžete přijít zafilosovat jen tak, pokud budete  mít cestu kolem.

Stálicí na menu olomoucké prázdninové nabídky je Letní škola bohemistiky. Té se účastní primárně učitelé středních a základních škol, ale přínosná je pro všechny, které živí český jazyk – třeba redaktory nebo knihovníky. Přihlášky můžete podávat do konce července.

Seznam námi doporučených škol uzavírá Letní škola výchovy k občanství, kde se účastníci podívají na historii občanské společnosti v Česku. Hlásit se můžete jen do 10. července.

Letní školy jsou určeny nejen českým zájemcům ale i cizincům. Můžete se tak něco naučit a zároveň si najít nové kamarády za hranicemi naší země. Zahraniční vystupující budou i v řadách vyučujících. Více informací najdete zde, zde a zde.

Mějte přehled o vysokých školách:


Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte!    Spustit test

Zdroj: Novinky.cz, UPOL

Další články k tématu

Váháš s přihláškou? Tipy na zajímavé obory

Váháš s přihláškou? Tipy na zajímavé obory

Nalejme si čistého vína. Při výběru vysoké školy nejsme tak racionální, jak se snažíme tvářit (minimálně před středoškolskými profesory a rodiči). Zohledňujeme, jestli škola není moc blízko (chci pryč od rodičů a chci to hned), nebo naopak moc daleko (mama hotel není zas tak špatný). Ale taky to, jak v daném městě vypadají koleje a vysokoškolský …

číst více
Jak vzniká zpravodajství? Zjisti to na Letní škole ČTK

Jak vzniká zpravodajství? Zjisti to na Letní škole ČTK

Česká tisková kancelář (ČTK) letos už potřetí pořádá Letní školu. Týdenní stáž, je určená studentům vysokých škol (nejen žurnalistiky), kteří chtějí poznat práci národní tiskové agentury a zkusit si, jak vypadá současná agenturní žurnalistika v praxi. Letos poprvé ČTK svou Letní školu propojí s Letní filmovou školou v Uherském Hradišti, která začíná 29. července. Účastníci letní školy ČTK …

číst více
Středoškoláci si na letní škole vyzkouší hackovat počítač nebo učit stroje

Středoškoláci si na letní škole vyzkouší hackovat počítač nebo učit stroje

V srpnu se německé město Ostritz otevře středoškolákům z Česka, Saska a Polska. Čeští studenti si se svými zahraničními kolegy v rámci Evropské školy talentů, pořádané Fraunhoferovou společností, budou moci vyzkoušet třeba počítačové hackování nebo optické experimenty. Bavorský rodák Joseph von Fraunhofer byl už od mládí špičkou v oboru optiky. Za svůj krátký život sestavil řadu revolučních přístrojů, například speciální …

číst více