Deváťáci zaseli ve škole konopí

26. 3. 2004 | Aktuality

Ačkoli se ze strany žáků základní školy nedaleko Rýmařova jednalo spíš o žert, trestu se nevyhnuli. Deváťáci totiž v hodině pěstitelských prací společně s rajčaty zaseli i pět rostlin konopí. Když po třech týdnech záležitost vyšla najevo, zavolal ředitel školy na žáky policii. Podle slov mluvčí bruntálské policie Lucie Krašteničová chtěli mladíci konopí použít pro svou vlastní potřebu.

Vzhledem k tomu, že tři mladíci dosud problémy se zákonem neměli, je jejich recesistické farmaření vyšetřováno pouze jako přestupek. Protidrogové koordinátorce ostravského magistrátu Taťáně Niklové se reakce ředitele jeví přehnaná, naopak jeden z vyšetřovatelů s ředitelem plně souhlasí.