Dětský koutek na Fakultě sociálních studií MU

23. 4. 2012 | Studium po třicítce

Myšlenka provozu dětského koutku přišla již v roce 2001, ovšem až v nové budově, do které se fakulta přestěhovala v roce 2005, byla zrealizována. Na chodu se podílí dobrovolníci z řad studentů i zaměstnanců fakulty. Platí zde nepsané pravidlo: Pokud chci mít hlídání pro své dítě, nabídnu sám/sama několik hodin hlídání ostatním. Hlídat mohou i dobrovolníci, kteří ještě své dítě nemají a chtějí tak pouze usnadnit den rodičům z řad studentů a zaměstnanců.

Dětský koutek je k dispozici každý všední den od 10 do 18 hodin. Pro studenty kombinované formy studia je možnost využití služeb koutku i v sobotu. Pokud dítě potřebuje speciální péči (přebalení, léky), musí ji obstarat přímo rodiče. Koutek disponuje přebalovacím pultíkem i nočníkem. Rodičům k dispozici je i malá kuchyňka s mikrovlnou troubou a rychlovarnou konvicí. Kromě toho je v koutku mnoho hraček, knih i potřeb k malování, modelování a kreslení.

Zodpovědnost za děti v dětském koutku nesou stále jejich rodiče, zákonní zástupci nebo jimi pověřené osoby. Doporučené délka pobytu dítěte v koutku je 90 minut, ale celková doba záleží pouze na uvážení rodičů a na schopnosti dítěte být mezi cizími lidmi.

Dětský koutek také připravuje mnoho akcí pro děti a rodiče. Na konci roku to bylo třeba Mikulášské odpoledne a poslední uspořádanou akcí bylo Velikonoční odpoledne. Pomocí těchto akcí se organizátoři snaží upozornit rodiče na možnost hlídání dětí na fakultě. Dalším úkolem je zisk financí pro pořádání dalších akcí pro děti.

Více informací naleznete zde.

Další články k tématu

Fakulta sociálních studií MU otevírá nový studijní program Soudobé dějiny

Masarykova univerzita je první a jedinou univerzitou v České republice, kde bude možné od podzimu 2024 prezenčně studovat v bakalářském stupni studia program Soudobé dějiny. Nově je do své nabídky zařazuje Fakulta sociálních studií MU, přihlášky ke studiu lze podávat už od letošního listopadu. Soudobé dějiny vtáhnou studenty a studentky do moderní historie, do jejích […]

číst více

Žebříček: Nejlepší práva jsou v Praze, nejlepší technické obory v Brně

Britská společnost Times Higher Education zveřejnila žebříček nejlepších škol podle oborů pro rok 2024. Ve všech 11 oborových oblastí bodovaly v mezinárodním srovnání i české univerzity. Nejvýše z nich se nejčastěji umisťovala Univerzita Karlova v Praze. V právu a humanitních oborech se řadí dokonce mezi 200 nejlepších škol světa. Na samém vrcholu žebříčků se již tradičně drží americké a […]

číst více