Demonstrace za Vaňkovku:

19. 3. 2004 | Aktuality

Studenti se 17. března 2004 vypravili na demonstrační pochod Brnem z centra směrem k areálu staré továrny Vaňkovka. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti demolici tamních historických budov a výstavbou nového obchodního centra.

Dav studentů, ozbrojený hudebními nástroji, transparenty a vlastními plačkami se vypravil z ulice Česká skrze město až k Vaňkovce. Chtěli zde předat náhrobní kámen Vaňkovky primátorovi města, který se zrovna účastnil položení základního kamene nového obchodního komplexu. Studenti však do areálu nebyli vpuštěni a k předání nedošlo. Svůj názor tak vyjádřili alespoň vlastním protestním pochodem.

Vaňkovka je areál přes sto let staré továrny, na jejímž místě má být nově postavené nákupní a zábavní centrum, které tak bude stát téměř v centru města. Tento objekt vytvoří na 1000 pracovních míst. Mnozí odpůrci protestují proti úplnému zbourání budov a žádají jejich opravu a spojení s novým komplexem. Demolice a nová stavba ale již započaly.