Další soutěž studentských filmů – tentokrát ve Zlíně

27. 2. 2004 | Aktuality

Studentské filmy budou mít od letošního roku na zlínském festivalu vlastní soutěžní sekci.

Studentské filmy budou mít od letošního roku na zlínském festivalu vlastní soutěžní sekci.

Soutěž by měla vejít ve známost pod názvem Zlínský pes – Mezinárodní soutěž studentských filmů. Významný podíl na její organizaci mají především studenti Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně, konkrétně Studia produkce 2. Ti by k účasti na festivalu rádi vyzvali své kolegy z ostatních škol s uměleckým nebo audiovizuálním zaměřením, ať už v České republice nebo v zahraničí. Nová soutěžní sekce by tak zároveň měla sloužit k výměně zkušeností mezi mladými tvůrci. Její součástí budou i prezentace některých škol nebo tematické workshopy pro návštěvníky festivalu, které jim umožní seznámit se s filmovou a digitální technologií.

O úspěšnosti jednotlivých snímků budou rozhodovat hosté festivalu, ale i řadoví diváci. Na autora vítězného filmu čeká cena Kodak Vision.